Kumu Dokumentaal on veebruaris pühendatud arhitektuurile | Film

2246694h3900t24

Tere tulemast! Kui oled arhitektuuri-armastaja, siis oled õiges kohas. Veebruaris tähistame Kumu Dokumentaali filmifestivalil arhitektuuri suurejoonelisust ja esteetikat. Ootame sind avastama inspiratsiooni ja ajaloolist tähendust arhitektuuri maailmas läbi filmide. See on suurepärane võimalus sukelduda arhitektuuri maailma ja avastada selle ilu ning olemust. Astu sisse, lase end kaasa haarata ja avasta arhitektuuri võlusid koos meiega!

Veebruar on Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas pühendatud arhitektuurile ja disainile.

Arhitektuurikuu juhatab sisse USA režissööri Jason Andrew Cohni film “Modernism, Inc”, mis annab ülevaate korporatiivse disaini üheks pioneeriks peetava Eliot Noyesi elust ja loomingust.

Noyes oli see, kelle juhtimisel hakati alates 1950. aastate lõpust välja töötama ettevõtte IBM visuaalset kuvandit, millest sai suur eeskuju paljudele. See ei tähendanud ainuüksi toodete disaini nagu varem, vaid kõike alates ettevõtte logodest ja lõpetades kontorite arhitektuuriga. Ta uskus, et ettevõte peab olema nagu hea maal: kõik, mis on nähtaval, toetagu terviklikku ideed.

Kolmapäeval, 7. veebruaril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kunstiteadlane Karin Paulus.

Kokku jõuab veebruaris ja ka märtsi esimesel kolmapäeval ekraanile viis arhitektuurifilmi.

Lisaks Jason Andrew Cohni filmile “Modernism, Inc” on kavas veel Šveitsi režissööride Karin Bucheri ja Thomas Karreri filmi “Utoopia jõud. Le Corbusier’ Chandigarh”, Saksa režissööri Jan Schmidt-Garre filmi “Lubadus. Arhitekt BV Doshi”, Brasiilia režissööri Denise Zmekholi filmi “Klaasnahk” ja värske täiendusena Sri Lanka režissööri Afdhel Azizi filmi “Koha vaim. Geoffrey Bawa elu ja töö”, mis tutvustab Sri Lanka ja kogu Lõuna-Aasia üheks mõjukamaks nüüdisaegseks arhitektiks ja maastikukujundajaks peetava Geoffrey Bawa loomingut.

Kõik seansid on tasuta.

Kumu Dokumentaal has dedicated the month of February to architecture, showcasing a diverse range of films that explore the beauty and complexity of architectural design. From exploring the creations of famous architects to delving into the impact of urban planning on society, the films have provided a fascinating glimpse into the world of architecture. The program has not only celebrated the art of architecture but also sparked important discussions about the role of architecture in shaping our lives. Kumu Dokumentaal’s focus on architecture has been a thought-provoking and enriching experience for audiences, highlighting the power and significance of architectural expression.

Loe rohkem:  "Elu ja armastuse" režissöör: ebakindlused on naistega põlvkondi kaasas käinud | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga