Kumu Dokumentaal näitab parima doki Oscari nominenti “Neli tütart” | Film

2313939hf7edt24

Tere tulemast Kumu Dokumentaali, kus linastub Oscari nominent “Neli tütart” – võimas lugu neljast erinevast naisest ja nende keerulistest suhetest. See liigutav dokumentaal viib meid sügavale emotsionaalsesse teekonda, avades vaatajatele uksed nende naiste intiimsetele lugudele. Film toob esile naise tugevuse, haavatavuse ja võitluse elu raskustega. Tule ja naudi selle aasta üht kõige mõjusamat ja sügavamat dokumentaalfilmi Kumu Kunsti Muuseumis.

27. märtsil linastub Kumu Dokumentaali raames dokfilm “Neli tütart” (Four Daughters, 2023), mis oli tänavu nomineeritud ka parima dokfilmi Oscarile.

Olfa Hamrounil on neli tütart. Kaks vanemat tütart Ghofrane (16) ja Rahma (15) kadusid ootamatult 2015. aastal, jättes teadmatusse ja neid taga otsima ema koos nooremate tütarde Eya (10) ja Tayssiriga (12). Mis juhtus kahe noore hingega, kes ühtäkki otsustasid üle kodukse enam mitte kunagi astuda? Tuneesia dokumentalist ja mängufilmirežissöör Kaouther Ben Hania (“Mees, kes müüs oma naha”, PÖFF 2020) kutsus seda intiimset lugu etendama professionaalsed näitlejad, kes astuvad kehastavate tegelaste jälgedesse.

Lisaks Oscaritele oli “Neli tütart” nomineeritud mullu ka Euroopa filmiauhindadel parima dokfilmi kategoorias.

Linastus Kumu auditooriumis toimub 27. märtsil kell 18.00.

Kumu Dokumentaal on toonud Eesti kinoekraanidele Oscari nominendi “Neli tütart”, mis on tugevaks tunnustuseks nii filmitegijatele kui ka publikule. Film avab vaatajatele sügavaid emotsioone ja ühiskondlikke probleeme, jäädvustades nelja naise lugu ja nende püüdlusi tõusta üles keerulistest oludest. See on suurepärane võimalus sisse elada teiste eludesse ja mõista nende keerdkäike. Kumu Dokumentaal on taas tõestanud end kui olulist platvormi, mis toob rahvale kvaliteetseid ja mõtlemapanevaid filme.

Loe rohkem:  Vallo Toomla: mulle tundub, et võõrandume tasapisi elust endast | Film

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga