Kultuuriportaal soovitab: Raimo Jõeranna “Gorikaturist” Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

1769663ha86ft24

Tere tulemast Eesti kultuuriportaali! Oleme väga elevil tutvustades teile Raimo Jõeranna uut teost “Gorikaturist”, mis viib meid eksootilisele seiklusele Jupiteri planeedile. See ulmeline romaan on täis põnevust, ootamatuid pöördeid ja sügavaid filosoofilisi mõtteid. Jõeranna annab lugejatele võimaluse unustada argipäev ja sukelduda põnevasse maailma, kus tavaelu reeglid ei kehti. Ole valmis avastama uusi maailmu ja saama osa selle haaravast seiklusest “Gorikaturist” Jupiteris.

Raimo Jõerand pani “Gorikaturistis” kokku kaks poolust, mille mõlemaga on väga lihtne alt minna: ühelt poolt arhiividokumentaal, teisest küljest animeeritud dokumentalistika. Need saavad aga keskel veenvalt kokku ja esitavad köitva kõrvalpilgu Eesti lähiajaloole.

Rohke animatsiooniga dokfilm karikaturistist Gorist, kelle saatus möödunud sajandi alguse Eestis näitab võimu ja vabaduse vahekorda nagu peeglis. Gori (1894-1944) fellinilikus maailmas segunevad palagan ja suur poliitika. Ei ole teemat, mida Gori pliiats ei pilaks, kuni tuuled pöörduvad ja suid hakatakse sulgema. Uute diktaatorite võim kardab üle kõige enda naeruväärsust, samas oma vaenlasi naeruvääristades.

Raimo Jõeranna film “Gorikaturist” räägib kunstniku ahvatlusest oma annet pillata, kui seda saadab aplaus, ja kohustusest annet teenida ka siis, kui see viib su otse hukatusse.

“Gorikaturist” on vaadatav Jupiteris. 

Raimo Jõeranna “Gorikaturist” Jupiteris on põnev ja kaasahaarav teos, mida tasub kindlasti lugeda. Autor suudab lugeja viia ulmelisse maailma ja pakkuda uusi perspektiive. Kultuuriportaal soovitab seda raamatut kõigile ulme-fännidele ja neile, kes otsivad midagi uut ja põnevat. Jõeranna looming on tõeline avastus ja seda lugedes avaneb uus maailm täis seiklusi ja intrigeerivaid tegelasi. Kui otsid midagi põnevat ja erilist, siis tee endale teene ja loe “Gorikaturist” Jupiteris.

Loe rohkem:  Kultuuriportaal soovitab: Thomas Vinterbergi must komöödia "Järgmine ring" Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga