Kulbin võitis kodusel MM-il hõbemedali | Laskesuusatamine

2286603hd69bt24

Estonia is celebrating a historic moment in sports as Kulbin achieves a remarkable feat on home soil. Winning a silver medal at the World Championships in biathlon has brought pride and joy to the nation. Kulbin’s skill and determination have captured the hearts of Estonians, showcasing the talent and passion for sports that run deep in the country’s culture. This triumph is a testament to hard work and dedication, inspiring a new generation of athletes to dream big and strive for excellence. Congratulations, Kulbin, on your incredible achievement!

Laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel Otepääl võitis 18-aastane Jakob Kulbin noormeeste 12 km ühisstardist sõidus hõbemedali.

Teise järjestikuse kuldmedali Otepääl võitis tiirudes eksimatult tegutsenud 18-aastane norralane Kasper Kalkenberg, kes näitas ka suurepärast suusakiirust.

Samuti kõik tiirud puhaste paberitega läbinud Kulbin kaotas norralasele 37,4 sekundiga. Pronksi võitis norralane Oliver Alm, kaotades koondisekaaslasele 38,8 sekundiga.

Teistest Eesti noormeestest sai neli möödalasku teinud Daniel Varikov 30. koha (+3.06,2). Yaroslav Neverov jättis teises tiirus üles kõik viis märki ja tegi ühtekokku nelja tiiru peale 11 möödalasku, lõpetades 34. kohaga (+3.36,2). Alles 15-aastane Armin Aun käis kuuel trahviringil ja sai 43. koha (+4.26,0).

Enne võistlust:

Eestlasi pääses n-ö suurde, 60 osalejaga 12 km ühisstardist sõidust neli: Yaroslav Neverov (nr 8), Jakob Kulbin (15), Armin Aun (53) ja Daniel Varikov (57).

Eesti suurim medalilootus, 18-aastane Kulbin pidi koduse MM-i esimesed distantsid kerge haiguse tõttu vahele jätma, aga naasis teisipäeval võistlustulle, saades sprindis viienda koha. 19-aastane Neverov on Otepääl näidanud suurepärast suusakiirust, tavadistantsil sai ta viiest möödalasust hoolimata üheksanda koha ja sprindis oli ta seitsmes.

Loe rohkem:  Ermits tegi MM-il elu parima sõidu, Tomingas sai disklahvi | Laskesuusatamine

Kulbin on tõestanud end tõeliseks tipptegijaks laskesuusatamise maailmas, võites kodusel MM-il hõbemedali. Tema saavutus on suur tunnustus nii temale endale kui ka kogu Eesti spordimaailmale. Kulbin on näidanud oma pühendumust ja oskusi ning tõestanud, et Eesti sportlased on võimelised konkureerima maailma parimatega. Tema äärmiselt kõrge tase ja saavutused panevad meie riigi spordi maailmakaardile ning tekitavad uhkust ja rõõmu kõigis Eesti spordisõprades. Kulbin on eeskuju ja inspiratsioon kõigile noortele, kes unistavad suurtest võitudetustest spordimaailmas.