Kristiina Poska: Eesti Filharmoonia Kammerkoor on hiilgavas vormis | Muusika

2275227h1c12t24

Tere tulemast! Kristiina Poska ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor on loonud unustamatu muusikaelamuse, mis on täis sügavust ja kirge. Nende esitused on täis energiat ja emotsioone, mis haaravad kuulajaid endaga kaasa. Kristiina Poska juhatusel on koor muutunud üha briljantsemaks ja täiuslikumaks. Nende muusikaline anne ja pühendumus on kahtlemata kõrgel tasemel ning põhjuseks, miks nende muusikat armastatakse ja imetletakse üle maailma. Naudi seda imelist muusikalist elamust ja lase end kaasa haarata Eesti Filharmoonia Kammerkoori hiilgavas vormis esitusest!

Eesti filharmoonia kammerkoor ja Flandria sümfooniaorkester dirigent Kristiina Poska juhatamisel on tuuril Prantsusmaal, Belgias ja Hollandis. Wolfgang Amadeus Mozarti ja Tõnu Kõrvitsa teostega tähistati ka Eesti Vabariigi aastapäeva.

See on teine kord, mil dirigent Kristiina Poska on oma koduorkestri Flandriast just Eesti Filharmoonia kammerkooriga tuurile viinud. Kümne päeva jooksul antakse kaheksa kontserti Belgias, Prantsusmaal ja Hollandis.

“Keemia meie orkestri ja koori vahel toimis nii hästi ja see on nagu uuesti kinnitus sellele kuivõrd suurepäraselt kaks kollektiivi kokku sobivad,” sõnas Poska. “Mulle tundub, et koor on praegu tõesti ka hiilgavas vormis ja see on väga suur rõõm nendega jälle töötada.”

Sel korral tulevad ettekandele Mozarti reekviem ning Tõnu Kõrvitsa “Kreegi vihik”. Poska sõnul oli orkestril kindel soov esitada maailmaklassikat just filharmoonia kammerkooriga ning “Kreegi vihik” pakub võimaluse koorile näidata ennast Mozarti kõrval erinevate nurkade alt. Samuti on soov tutvustada parimat Eesti muusikat. Seda eriti tuuril, mille käigus Eesti Vabariigi aastapäeva tähistati.

“Cyrillus Kreek kogus umbes sada aastat tagasi rahvalaule, mis on juba sajandeid vanad. “Kreegi vihik” on niivõrd sügavalt seotud meie identiteediga, et midagi väga sügavalt eestlaslikku on selles. Nii et see sobib eriti hästi meie vabariigi aastapäevaks,” selgitas Poska.

Loe rohkem:  Jäääär tähistab oma sünnipäeva rokk-kontsertidega | Muusika

“Kreegi vihiku” esitust kuulas Brüsselis ka autor Tõnu Kõrvits. Tema sõnul oli Eesti Filharmoonia Kammerkoor teose esmaettekandjaks ning seepärast teadis ta, et esitus koos Flandria muusikutega saab olema ilus. Kuivõrd teos valmis 2007. aastal, on tal olnud võimalus kuulda sellest väga erinevaid versioone.

“See on eestikeelne teos, aga ma usun, et seda on mängitud ligi sada korda. Eks iga esitus on erinev ning iga orkester, dirigent ja koor on erinev ning minule see väga meeldib. Alati ei pea ettekanne ühesugune olema, hea kui seal on elu ja muusikat,” lausus Kõrvits.

Kontsertuur lõppeb 3. märtsil Antwerpenis.

In conclusion, Kristiina Poska has truly enhanced the performance of the Eesti Filharmoonia Kammerkoor, leading them to achieve a brilliant form. Under her direction, the choir has flourished and captivated audiences with their exceptional musicality and artistry. Poska’s talent and dedication have elevated the choir to new heights, showcasing the rich musical tradition of Estonia on a global stage. Her leadership has undoubtedly solidified the choir’s reputation as one of the finest in the country, and her passion for music continues to inspire both the choir members and audiences alike. Kristiina Poska and the Eesti Filharmoonia Kammerkoor are a testament to the power and beauty of music, and their performances are nothing short of magnificent.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga