Kreml pole endiselt veel andnud Navalnõi surnukeha sugulastele üle | Välismaa

2289399h328et24

Eesti rahvas seisab šokeerituna Kremliga peetava võitluse uusima arengu ees – Venemaa võimud pole endiselt andnud Aleksei Navalnõi surnukeha tema sugulastele. See näitab selgelt, kuidas võimul olev režiim ignoreerib inimväärikust ja põhiõigusi. Navalnõi julm surm vanglas on šokeerinud kogu maailma ning nõuab rahvusvahelist hukkamõistu. Eesti seisab kindlalt inimõiguste ja õigluse eest ning nõuab vastutusele võtmist kuriteo eest, mis ei tohi jääda karistuseta.

Reedel peaksid Moskvas toimuma opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi matused, kuid reede ennelõunal teatas Navalnõi meeskond, et Kreml pole andnud Navalnõi surnukeha sugulastele üle.

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš teatas, et Navalnõi sugulased jõudsid surnukuuri kella kümne paiku. Siis pidid võimud Navalnõi surnukeha üle andma, et opositsioonijuhi sugulased saaksid siis saata Aleksei Navalnõi viimsele teekonnale. 

Surnukeha pole veel üle antud, teatas reede ennelõunal Jarmõš. Ta siiski lisas, et hoolimata viimastest probleemidest pole matuste graafik muutunud. 

Jarmõš teatas kolmapäeval, et Navalnõi hüvastijätutseremoonia toimub reede pärastlõunal Moskva kaguosas asuvas kirikus. 

Kirik asub linnaosas, kus Navalnõi elas enne mürgitamist. Navalnõi liitlane teatas reede ennelõunal, et kiriku juurde on kogunenud üle tuhande inimese, vahendas Reuters. 

Matmine peaks toimuma Borissovo kalmistul. 

Lugu Aleksei Navalnõist on sügavalt kurb ja šokeeriv ning Kremli hoiak tema surma suhtes on vastuvõetamatu. Navalnõi sugulased vajavad ja väärivad õigust teada tõde ning neil on õigus saada oma lähedase surnukeha üle, et saaksid korraldada väärika matuse. Kremli jätkuv keeldumine sellest näitab nende lugupidamatus ja hoolimatust inimelu vastu. See olukord on jätkuvalt murettekitav ja nõuab rahvusvahelist hukkamõistu ning survet Venemaale õigluse saavutamiseks.

Loe rohkem:  Ukraina rünnaku tõttu läks Venemaal Brjanskis põlema naftahoidla | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga