Kregor Zirk jõudis esimese Eesti meesujujana MM-il finaali | Ujumine

1707850089 2192533hd1f6t24

Tere tulemast kõigile ujumissõpradele! Kregor Zirk on teinud Eesti ujumisajaloos ajalugu, jõudes esimese meesujujana maailmameistrivõistlustel finaali. See saavutus on toonud rõõmu kogu riigile ning tõestab meie sporditalendi taset maailmaareenil. Zirki pühendumus ja kõva töö on kandnud vilja ning tema saavutus on suureks inspiratsiooniks noortele ujujatele kogu Eestis. Oleme uhked sellise sporditähe üle ning soovime talle edu ja jõudu tulevasteks võistlusteks!

Dohas Kataris jätkuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel tegi Kregor Zirk ajalugu, pääsedes esimese Eesti meesujujana MM-il finaali. Hommikuses eelujumises täitis ta Pariisi olümpiamängude kvalifikatsiooninormi.

24-aastane Zirk startis teises poolfinaalis, kus ta läbis 200 m liblikujumise distantsi ajaga 1.55,64, mis viis ta paremuselt viienda ajaga kolmapäeva õhtul peetavasse finaali. Hommikul ujutud rahvusrekordile jäi ta alla vaid 0,06 sekundiga.

“Täiesti uskumatu päev,” sõnas Zirk pärast poolfinaali. “Hommikune tulemus tekitas väga palju emotsioone ning päeval oli keeruline isegi lõunauinakut teha. Aga uskusin enne poolfinaali, et kui suudan ujuda sarnase aja nagu hommikul, siis peaksin finaali murdma ja nii ka läks.”

Poolfinaalide kiireim oli Itaaliat esindav Alberto Razzetti ajaga 1.55,09, viimasena viis finaali aeg 1.56,04. Poolakas Krzysztof Chmielewski oli küll eelujumiste nobedaim, kuid diskvalifitseeriti vale pöörde tõttu.

Finaali eel Zirk pinget ei tunne. “Miinimum eesmärk oli end poolfinaali ujuda, aga selle finaali ja ajaga olen kõik oma ootused juba ületanud. Finaalis võib kõike juhtuda, aga saan kontrollida ainult seda mida mina teen, seega üritan tehniliselt asju kontrolli all hoida ning nautida MM-i finaali.”

Meeste 200 m liblikujumise finaal algab kolmapäeva õhtul kell 18.53. MM-i või olümpiafinaalis on läbi ajaloo ujunud vaid kaks Eesti meesujujat. Esimesena sai sellega hakkama Veiko Siimar saavutades 1960. aasta Rooma olümpial 100 m seliliujumises kaheksanda koha. 1980. aasta Moskva olümpial teenis Ivar Stukolkin 400 m vabaujumises pronksmedali.

Loe rohkem:  MM-finaaliks valmistuv Zirk vabaujumises starti ei läinud | Ujumine

Enne poolfinaali:

Zirk võitis viienda eelujumise ajaga 1.55,58; eelujumiste paremuselt teine mees, uus-meremaalane Lewis Clareburt, kaotas eestlasele enam kui poole sekundiga.

Teisipäevane tulemus tähistab ka uut Eesti rekordit, Zirk püstitas varasema tippmargi 1.55,62 tunamullu suvel Budapesti MM-il. Ühtlasi täitis Zirk Pariisi olümpia A-normi, milleks on 1.55,78.

Poolfinaalid toimuvad 200 meetri liblikujumises teisipäeva õhtul, neist esimene on Eesti aja järgi kavas kell 19.33.

“Ma olen üsna sõnatu,” lausus Zirk pärast eelujumist. “Ujumise ajal ma ei oleks eeldanud, et ma nii kiiresti liigun, see aeg oli tõesti üllatav. Nüüd on oluline alustada taastumisprotsessidega, sest 200 m liblikat ei ole meelakkumine ning õhtul tuleb olla veelgi teravam,” lisas eestlane.

Kregor Zirk’s achievement of becoming the first Estonian male swimmer to reach the final at the World Championships is a momentous occasion for Estonian swimming. His dedication, hard work, and talent have propelled him to this historic milestone, and his success will surely inspire the next generation of Estonian swimmers. Zirk’s accomplishment is a testament to the potential of Estonian athletes on the global stage, and it is a proud moment for the entire nation. We look forward to witnessing more great achievements from Zirk and other Estonian swimmers in the future.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga