Kolmiksuusasõitja Grete Lõbu: sellega pole võimalik ju püsti jääda | Elu

2257131h0ea8t24

Tere tulemast Eestisse!
Täna räägime teile tuntud kolmiksuusasõitja Grete Lõbu põnevast elust ja säravast karjäärist. Grete on tuntud oma vapustava oskuste ja julge stiili poolest ning tema unikaalne lähenemine spordile on teinud temast tõelise eeskuju paljudele noortele Eesti sportlastele. Tema vapustavad saavutused on tõestuseks sellest, et Eesti sport on tõusuteel ning meil on põhjust uhkustada nende suurepäraste sportlastega, kes teevad meid kogu maailmas tuntumaks. Tule ja sukeldu Grete Lõbu põnevasse maailma!

Hannes Hermaküla tegi suusaentusiastidele Grete Lõbule ja Jüri Muttikale üllatuse ning viis nad kolmiksuusatama. Kõige tähtsam on suusatamisrõõm ning selle eesmärgi täitis trenn suurepäraselt, leidis Lõbu.

Hannes Hermaküla sõnul sõitsid Jürgo, Airi ja Kaupo kolmiksuuskadel terve Tartu Maratoni läbi.

Enne kolmiksuusasõitu peab tegema harjutusi, et sünkroonis sõita, õpetas Hannes Hermaküla suusaentusiaste Grete Lõbu ja Jüri Muttikat.

“Klambrid peab ka kordamööda kinni panema, koos ei saa,” ütles Grete Lõbu, kes sellist suusatamist esimest korda proovis.

“Mulle tundus, et ma ei pea midagi tegema, suusad ise sõidavad,” ütles Lõbu, kes esimesel katsetusel sõitis Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika vahel.

Hannes Hermaküla sõnul oli trenni kõige raskem hetk mäest alla saamine.

Õnnelikult mäest alla saanud, vahetas kolmik asendit. Juhtima asus Lõbu ning Hermaküla läks kolmandaks. “Ees ei ole ju võimalik sõita, siin on isegi vastik olla,” leidis Lõbu.

Lõpuks pääses etteotsa ka Muttika, kes ütles, et ta on alati unistanud juhiametist, sest kogu jama saab alluvate kaela ajada. “Taga on kõige parem olla,” konstateeris Lõbu. “Meil hakkab lõpuks tekkima meeskonnatunnetus ja kohe ka positsioonide parimad asetused.”

Suusarõõm ei tohi suusatamise juures ära kaduda, leidis Lõbu, kes treenib Tartu Maratoniks, sõites läbi sadu kilomeetreid. “Ja see oli treeningrõõm. Selle eesmärgi täitis see trenn suurepäraselt.”

Loe rohkem:  Häirekeskus: kogemata hädaabinumbrile helistades ei tohi kõnet katkestada | Elu

Kolmiksuusasõitja Grete Lõbu on tõestanud end kui pühendunud ja andekas sportlane, kes on võimeline ületama kõik takistused oma teel. Tema visadus ja tahe saavutada edu maailmatasemel on imetlust väärt ning tema saavutused on innustuseks kõigile meie riigi noortele sportlastele. Lõbu näitab, et ka väikesest riigist pärit sportlastel on võime ja potentsiaal rahvusvahelisel areenil silma paista. Tema edulugu on tõestuseks selle kohta, et Eesti sport on elujõuline ja täis potentsiaali. Lõbu on tõeline eeskuju ning tema saavutused on suureks uhkuseks kogu Eestile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga