Kolme minutiga kaheksaga juhtima läinud Baskonia sai kodus võidulisa | Korvpall

2300409h2f3ft24

Tere tulemast Eestisse! Baskonia korvpallimeeskond näitas oma võimu ja tugevust, kui nad võtsid kolme minutiga kaheksa punkti edumaa ning kindlustasid endale võidu koduväljakul. Fännid olid ekstaasis, kui nad tunnistajaks olid sellele võidukale mängule. Baskonia mängijad demonstreerisid oma oskusi ja meeskonnatööd ning jätsid publiku ahhetama nende kiirete ja efektiivsete rünnakutega. See mäng oli kindlasti üks neist, mis jääb kauaks mäletatuks nii mängijate kui fännide jaoks. Korvpall on kirglik spordiala ja Eesti pole erand!

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste kodumeeskond Baskonia teenis reede õhtul Euroliigas oma hooaja 15. võidu, kui alistas kodupubliku ees Berliini Alba 88:71.

Baskonia alustas mängu suurepäraselt ning saavutas kolme minutiga 10:2 eduseisu, mis paisus avaveerandi lõpuks 13-punktiliseks. Teisel veerandil juhtis Baskonia ühel hetkel 18 punktiga, kuid poolajaks olid külalised kaheksa punkti kaugusele jõudnud.

Alba kolmandal veerandil enam lähemale ei jõudnud ning Baskonia oli otsustavaks veerandiks taas 16-punktilise eduseisu saavutanud. Otsustaval veerandil juhtis eestlaste koduklubi ühel hetkel 20 punktiga, vormistades lõpuks 88:71 (23:10, 19:24, 21:13, 25:24) võidu.

Kotsar veetis platsil veidi üle 20 minuti, mille jooksul kogus üheksa punkti ja neli lauapalli. Raieste pääses platsile kümneks minutiks ja sai selle aja jooksul kirja ühe resultatiivse söödu.

Baskonia resultatiivseim oli Chima Moneke, kes panustas võidumängus 16 punkti. Vanja Marinkovic viskas 15 silma, Codi Miller-McIntyre tegi 14 punkti ja kümne korvisööduga kaksikduubli. Lisaks haaras Bulgaaria koondist esindav ameeriklane neli lauapalli ja tegi kolm vaheltlõiget.

Milano Olimpia ja Belgradi Partizan pidasid maha pingelise lahingu, millest väljus lõpuks võitjana kodupubliku ees mängiv Milano meeskond, kes teenis raske 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16) võidu. Nii Nikola Mirotic kui Shavon Shields viskasid 19 punkti, Devon Hall lisas võidumängus veel 18 silma. Partizani eest oli resultatiivseim samuti 19 punkti visanud Aleksa Avramovic.

Loe rohkem:  Curry oli WNBA snaiprist täpsem, McClung võitis jälle pealtpanekuvõistluse | Korvpall

Panathinaikos teenis kindla võidu, kui alistas koduväljakul Lyoni 85:67 (20:17, 18:19, 21:14, 26:17). Viis mängijat jõudsid Panathinaikose eest kahekohalise punktisummani, resultatiivseim oli 21 punkti visanud Jerian Grant.

Kokkuvõttes võib öelda, et Baskonia meeskond näitas oma võimu ja suutlikkust võidelda kõige raskemates olukordades. Nende võimas kolmas veerandaeg, kus nad võtsid mängu juhtimise üle vaid kolme minutiga, näitab nende meeskonna tugevust ja visadust. Kodupubliku toetus oli kahtlemata suureks abiks ning aitas neil lõpuks võidule jõuda. See mäng oli suurepärane näide sellest, kuidas meeskond suudab üheksa punkti kaotusseisust võidu murda ja oma võitlusvaimuga võitu saavutada.