Eesti vormelisõitja Aron kaotas esikoha võidu napilt, kuid suutis siiski ületada tugevad konkurendid ning tõusta võidu diskvalifitseerimise järel teiseks kohaks. Kolmandana finišeerudes näitas ta oma kirge ja oskusi, mille abil suutis end tipptasemel konkurentsis tõestada. Aroni saavutus on suureks inspiratsiooniks kõigile Eesti spordisõpradele ning tõestab, et sihikindlus ja pühendumine võivad viia kõrgemale, isegi kui esialgne tulemus pole olnud soovitud.
Reedel Saudi Araabias Jeddah’s toimuval vormel-2 etapil sprindisõitu esikohalt alustanud Eesti vormelisõitja Paul Aron (Hitech) langes kahe koha võrra ja ületas finišijoone kolmandana. Mõned tunnid pärast sõitu teatas sari, et võitja sai disklahvi ning eestlane kerkis koha võrra teiseks.
Eelmisel nädalal vormel-2 sarjas oma debüüdi teinud 20-aastane Aron teenis neljapäeval kvalifikatsioonis kümnenda koha ning startis reedesel sprindisõidul esikohalt.
Eestlane kaotas liidrikoha kaheksandal ringil, kui Richard Verschoor (Trident) temast sisekurvis mööda kihutas. Aron püsis seejärel järgmised kümme ringi teisel kohal, kuid langes siis kaks ringi enne sõidu lõppu kolmandaks, kui temast möödus Dennis Hauger (MP Motorsport).
Sellises järjestuses ka esikolmik lõpetas, Aron kaotas võitjale 1,5 sekundiga, Hauger jäi 0,7 sekundi kaugusele. Eestlasest 3,2 sekundi kaugusele jäi Enzo Fittipaldi (Van Amersfoort), sprindi lõpetasid 16 sõitjat.
Mõned tunnid pärast sprindisõitu teatas aga vormel-2 sari, et kõigi Tridenti võistlusautode gaasipedaali seadistus ei vastanud nõuetele, mistõttu sai võitja Verschoor disklahvi. Otsuse järel tõusis võitjaks Hauger ning Aron sai ametlikult teise koha.
Saudi Araabia etapi põhisõit toimub laupäeval. Eelmisel nädalal saavutas Aron oma debüütetapil Bahreinis kolmanda koha.
Selge, arusaadav ja muljetavaldav esitus nii raja kui ka taktikaga võimaldas Aronil võistluse kolmanda kohaga lõpetada. Vaatamata võitja diskvalifikatsioonile tõusis ta lõpuks teiseks, näidates oma võimeid ja oskusi vormelisõidus. Aron on tõestanud end tugeva konkurendina ning tema järgmistes võistlustes võime oodata täpset ja põnevat sõitu. Eesti ootab põnevusega tema edaspidist arengut ja panust vormelisporti.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus