Hea tulemus põhidistantsil andis Liivile MM-il kaheksanda koha | Kiiruisutamine

1709930652 2300187hb442t24

Estonia is buzzing with excitement as Liiv Keskpaik’s impressive performance in the main distance event has landed her a solid eighth place in the World Championships. The talented speed skater has captured the hearts of the nation with her determination and skill on the ice. Fans are eagerly anticipating her future successes as she continues to make her mark on the international stage. Liiv’s achievement serves as inspiration for aspiring athletes across Estonia and highlights the country’s growing presence in the world of speed skating.

Eesti kiiruisutaja Marten Liiv teenis reedel Saksamaal Inzellis toimunud sprindi mitmevõistluse maailmameistrivõistlustel kokkuvõttes kaheksanda koha.

Avapäeva kaheksandal kohal lõpetanud Liiv lõpetas teise 500 meetri distantsi ajaga 34,87 ning teenis sellega 15. koha. Üldarvestuses langes eestlane enne otsustavat sõitu ühe koha võrra üheksandaks.

Seejärel tegi eestlane teisel 1000 meetri läbimisel tugeva tulemuse, kui lõpetas ajaga 1.07,80, mis andis talle distantsil viienda koha. Kokku kogus ta kahepäevaselt võistluselt 138,050 punkti, millest piisas üldarvestuses kaheksandaks kohaks.

Sprindi mitmevõistluse maailmameistriks tuli hiinlane Zhongyan Ning, kes lõpetas viimase distantsi võimsa ajaga 1.07,11. Otsustavale sõidule kolmandalt kohalt vastu läinud Ning kerkis sellega maailmameistriks, kogudes kokku 136,680 punkti. Hõbeda pälvis hollandlane Jenning De Boo (+0,74), kolmandaks jäi kanadalane Laurent Dubreuil (+1,67).

Liiv kaotas võitjale kokkuvõttes 2,74 punktiga ning teenis MM-il oma põhidistantsil viienda ja seitsmenda koha. 500 meetri distantsil teenis ta esimeses sõidus 12. ning teises sõidus 15. koha.

Kokkuvõttes võib öelda, et Põhja-Ameerikas toimunud kiiruisutamise MM tõi kaasa suurepärase tulemuse Eesti sportlasele Marten Liivile. Tema kaheksas koht põhidistantsil on suurepärane saavutus ning kindlasti tõstab see tema enesekindlust ja motiveeritust tulevaste võistluste jaoks. Liivi edukas esinemine näitab, et Eesti kiiruisutajatel on potentsiaali rahvusvahelisel tasemel silma paista ning kindlasti on põhjust uhkust tunda tema saavutuse üle. Jääb vaid oodata, mis tulevik toob ja milliseid saavutusi Liiv ning teised Eesti sportlased veel endaga kaasa toovad.

Loe rohkem:  EOK premeerib EM-il hõbemedali võitnud Marten Liivi | Kiiruisutamine