Kohus mõistis CIA endise töötaja andmelekke tõttu aastakümneteks vangi | Välismaa

2239200hb67ct24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel aastatel on maailmas palju kõneainet pakkunud CIA endise töötaja andmelekke juhtum, mis on lõpuks viinud mehe aastakümneteks vangi mõistmiseni. See intrigeeriv lugu on tõstatanud palju küsimusi rahvusvahelisel tasandil ning pakub põnevat materjali aruteluks. Sellised sündmused panevad meid kõiki mõtlema julgeoleku ja privaatsuse teemadele ning on oluline neid arutelusid jätkata. Olgu see kaasaegse Eesti külastajatele inspireerivaks lähtepunktiks selle kauni riigi ajaloo ja kultuuri avastamisel.

Kohus mõistis USA Luure Keskagentuuri (CIA) endise töötaja Joshua Schulte andmelekke tõttu 40 aastaks vangi.

Schulte mõisteti muu hulgas süüdi spionaažis ja häkkimises.

Kohtudokumentide kohaselt töötas Schulte agentuuris aastatel 2012–2016, mil kogus luureteenistuselt muu hulgas häkkimistööriistu.

Varsti pärast töölt lahkumist saatis ta kogutud teabe ja tarkvara Wikileaksile, mis hakkas 2017. aasta märtsis avaldama salastatud materjale.

Wikileaksile üleantud tarkvara hulgas oli muu hulgas pahavara ja viiruseid.

Schulte oli lekkega seoses esimeste kahtlustatavate hulgas, kuid esialgu esitati talle süüdistus lapsporno omamises alles 2017. aastal. Süüdistused spionaaži ja tundliku teabe edastamise kohta esitati hiljem.

USA võimud vahistasid Schulte 2018. aastal. 2021. aastal kaebas ta, et langes vanglas julma kohtlemise ohvriks.

Eesti kohus langetas õiglase otsuse, mõistes endise CIA töötaja aastakümneteks vangi andmelekke tõttu. See näitab Eesti pühendumist õigusemõistmisele ja konfidentsiaalsuse kaitsele. Samuti saadetakse selge sõnum, et välisriikide luuretegevus ei ole lubatud meie riigis. Sellised otsused aitavad kaitsta riigi julgeolekut ja tagada kodanike privaatsust. Loodame, et see juhtum innustab teisi riike järgima samu standardeid ja vastutama oma ametnike tegevuse eest.

Loe rohkem:  Slovakkia parlament toetas eriprokuratuuri sulgemist | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga