Kohalikud kergejõustiklased jahivad nädalavahetusel sise-EM-i pääsmeid | Kergejõustik

1797608h0805t24

Tere tulemast Eesti kergejõustikust! Kohalikud kergejõustiklased valmistuvad innukalt ja põnevusega nädalavahetuseks, sest neil on võimalus jahtida pääsmeid sise-EM-ile. See on suurepärane võimalus näidata oma talente ja võistelda rahvusvahelisel tasemel. Eesti kergejõustiku fännid on põnevil, et näha oma kohalikke sportlasi võistlemas ja loodame, et meie sportlased saavad piletid sise-EM-ile. Kõik on oodatud toetama meie kohalikke kangelasi sellel põneval nädalavahetusel!

Sel nädalavahetusel toimuvad Lasnamäe Kergejõustikuhallis talvised kergejõustiku Eesti meistrivõistlused, kus võtavad mõõtu mitmed kohalikud tipptegijad. Kodused meistrivõistlused on viimane võimalus täita Glasgow sise-MM-i normatiive ning teenida reitingupunkte, et edetabeli alusel MM-ile pääseda.

Naiste 60 m jooksus tuleb starti Eesti esisprinter Õilme Võro, kelle hooaja parim tulemus 7,31 jääb vaid kahe sajandikuga alla tema ja Ksenija Balta nimel olevale Eesti rekordile. Lisaks saab kaasa elada Ann Marii Kivikasele, kes on oma isikliku rekordi viinud 7,46-ni. Mõlemad naised on stardis ka 200 m distantsil.

Meeste 60 m jooksus teevad kaasa Henri Sai, Tanel Visnap, Lukas Lessel ja noorte vanuseklassides häid tulemusi näidanud Andreas Kase, Tristan Konso ning Raiko Kahr. Kõik need mehed on stardis ka 200 m jooksus.

Naiste 60 m tõkkejooksus lähevad esimest korda sel hooajal vastamisi Kreete Verlin ja Diana Suumann. Verlini hooaja tippmark on 8,25 ning Suumannil 8,26. Meeste 60 m tõkkejooksus soovib hooaja tippmarki parandada Keiso Pedriks.

Naiste kõrgushüppes teeb hooaja esimese võistluse kodumaal Elisabeth Pihela, kes möödunud nädalal püstitas USAs toimunud Millrose Gamesil hooaja tippmargi tulemusega 1.86. Pihelale soovib konkurentsi pakkuda Valeria Smirnova, kes on sel hooajal ületanud kõrguse 1.81.

Sisemaailmameistrivõistlusteks valmistuv mitmevõistleja Johannes Erm tuleb vormi testima 60 m ja 200 m jooksus ning teivashüppes. Hans-Christian Hausenberg on eeldatav favoriit meeste kaugushüppes ning teeb kaasa ka teivashüppes. Meeste teivashüppe medalite eest hakkavad võistlema ka Robert Kompus, Andreas Trumm ja Karl Kristjan Pohlak.

Loe rohkem:  MM-piletit jahtiv Hausenberg kaotab avapäeva järel rekordigraafikule | Kergejõustik

Naiste kaugushüppes on favoriit Liisa-Maria Lusti, kes on sel hooajal stabiilselt pikki hüppeid näidanud.

Meeste 1500 m distantsil hakkavad medalite eest heitlema Kaur Kivistik, Olavi Allase ja Deniss Šalkauskas. Kivistik ja Šalkauskas tulevad starti ka 3000 m jooksus. Naiste 1500 m ja 3000 m distantsidel on parima isikliku rekordiga stardis Helen Bell.

Lisainfot saab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

Kohalikud kergejõustiklased on pühendunult treeninud ja valmistunud selleks nädalavahetuseks, kus toimuvad sise-EM-i kvalifikatsioonivõistlused. Nende eesmärk on saavutada kõrgeid tulemusi ja kindlustada endale koht Euroopa meistrivõistlustel. Nad on näidanud suurepäraseid tulemusi varasematel võistlustel ning nüüd on neil võimalus end tõestada rahvusvahelisel areenil. Kohalikud fännid on põnevil ning toetavad oma sportlasi kogu südamest. Sise-EM-i pääsmeid jahivad kõikide suurepäraste saavutustega kergejõustiklased ning loodame, et meil on põhjust tunda uhkust nende esinemise üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga