Klassikaraadios alustab taas stuudiokontsertide sari “Noorte stuudio” | Muusika

2296659hce67t24

Tere tulemast Eesti muusika sündmuste esile, kus Klassikaraadio alustab taas stuudiokontsertide sarjaga “Noorte stuudio”. See sari toob esile noorte talentide võimeid ja annab neile võimaluse näidata oma muusikalist anne laiemale publikule. Klassikaraadio stuudiokontserdid pakuvad ainulaadset võimalust nautida live-muusikat intiimses kontserdikeskkonnas. Ärge jääge ilma võimalusest kogeda noorte muusikute kirge ja talenti otse-eetris!

Klassikaraadio stuudiokontsertide sari “Noorte stuudio” alustab uut hooaega. Märtsikuu kolmapäevadel esinevad Eesti Raadio esimeses stuudios ja Klassikaraadio otse-eetris mitmed säravad noortekollektiivid üle Eesti. Hooaja avab Viimsi Muusikakooli keelpilliorkester 6. märtsil kell 19.

Klassikaraadio stuudiokontsertide sarja “Noorte stuudio” eesmärk on tutvustada kuulajatele uut kasvavat tulevikumuusikute põlvkonda, kutsuda noori raadiot kuulama ning jäädvustada tänaste noorte interpreetide mäng Eesti Rahvusringhäälingu arhiivi.

“Noorte Stuudio” on mõtteline järg juba aastaid toimunud populaarsele koolikontsertide sarjale “Klassikaraadio tuleb külla”, mille raames on Klassikaraadio innustanud noori kuulama klassikalist muusikat. Aastatel 2012–2018 toimus Klassikaraadio korraldamisel Eesti üldhariduskoolides ja muusikakoolides üle 70 kontserdi.

Käesoleva aasta märtsikuus jätkab Klassikaraadio sarjaga “Noorte stuudio”, kuhu on külla kutsutud noortekollektiivid Tallinnast, Viimsist, Viljandist ja Võrust. Muusikapalade vahel jagavad mõtteid muusikast ja pillimängust noored muusikud, dirigendid ja solistid.

Kontserdid toimuvad märtsi kolmapäevadel kell 19 ajaloolises Eesti Raadio esimeses stuudios, samal ajal toimub ka Klassikaraadio eetris otseülekanne. Stuudiosse kohapeale on oodatud kaasa elama ka publik. Sissepääs kontsertidele on tasuta.

Klassikaraadio “Noorte stuudio” kava:

 • Kolmapäev, 6. märts kell 19 Viimsi muusikakooli keelpilliorkester
  Kaastegev bänd ja solistid Robin Pastak, Veronika Jelokova, Elina Kallas, Johanna Vassiljev, Rosmarii Ilp. Dirigent Edmar Tuul
 • Kolmapäev, 13. märts kell 19 Viljandi Noorte Sümfooniaorkester
  Dirigent Imre Rohuväli
 • Kolmapäev, 20. märts kell 19 Eesti Raadio Laste laulustuudio koorid ja MUBA bigbänd
  Solist Merili Johanson. Dirigendid Siim Aimla, Kadri Hunt, Kaie Tanner
 • Kolmapäev, 27. märts kell 19 Võru muusikakooli orkester
  Dirigent Jaan Randvere
Loe rohkem:  Selgusid Eesti muusikaauhindade tänavused nominendid | Muusika

Klassikaraadio on aastate jooksul esitanud ja talletanud paljude noortekollektiivide loomingut.

 • 2015. aastal kutsus Klassikaraadio esimest korda endale raadiomajja külla muusikakoolide õpilased. Klassikaraadio üheksanda korruse klaveritoas ja otse-eetris on aastate jooksul kõlanud nii viiuli- kui torupillimängu, esinenud on duod, triod ja suuremadki ansamblid.
 • 2017. aastal avas sari “Noorte Stuudio” esimest korda uksed Eesti noorteorkestritele. Eesti Raadio esimeses stuudios astusid üles Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkester, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester ja Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester. Sarja avakontserdil Tartu Elleri Muusikakooli Tubina saalis esines Eller Sümfoniett.
 • 2019. aastal võõrustas Klassikaraadio oma saates kolme ülikooli esindusorkestreid. Esinesid Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli esindusorkestrid.
 • 2020. aasta kevadel esinesid stuudiokontsertide sarjas VHK keelpilliorkester ja Harjumaa keelpilliorkester.

Arhiivisaateid saab kuulata Klassikaraadio kodulehelt.

Klassikaraadio “Noorte stuudio” stuudiokontserdid on alati olnud suurepärased võimalused noortele andekatele muusikutele end tutvustada ning oma oskusi näidata. Need kontserdid pakuvad publikule võimalust avastada uusi andeid ja nautida kvaliteetset muusikat. Oluline on toetada noori talente ning anda neile võimalus esineda suurele publikule. “Noorte stuudio” sari on suurepärane platvorm, mis edendab klassikalist muusikat ning toob kokku nii noored muusikud kui ka muusikasõbrad. Ootame põnevusega, mida tulevased kontserdid meile pakuvad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga