Kinodesse jõuab Eesti lühifilmide kogumik “Lühike on uus pikk” | Film

2309115h9e60t24

Tere tulemast Eesti filmi maailma! Kinodesse jõuab lõpuks Eesti lühifilmide kogumik “Lühike on uus pikk”, mis pakub vaatajatele kaasahaaravat ja mitmekülgset pilguheidu kohalike filmitegijate loomingusse. Need lühifilmid toovad ekraanile põnevad lood, tugevad emotsioonid ning kütkestavad karakterid, mis jätkuvalt tõestavad, et Eesti filmindus on täis professionaalseid ja andekaid loojaid. Ärge jätke seda võimalust vahele, kuna see kogumik pakub midagi igale filmisõbrale, olenemata nende eelistustest ja maitsest.

Reedel jõuab kinodesse lühifilmide kogumik, mille kaudu saavad esmaesitluse mitu andekat filmitegijat. Kogumikku ühendavaks teemaks on keerulised ja elulised valikud.

Kogumikus on filmid Leeni Linnalt, Jaan Tätte juuniorilt, Teresa Väljalt ja Jaanika Arumilt. Leeni Linnalt on kogumikus isegi kaks filmi – sõja-aastatesse viiv “Ööbik” ja lastefilm “Kingitus orbiidilt”.

“Ööbik” viib aastasse 1944, kui üks nõukogude vangivalvur otsustab vabaks lasta surma mõistetud helilooja. Film tõukub Leeni enda vanaema ja vanaisa eluloost. “See lugu ongi sellest, kuidas selle punase terrori masinavärgis võib siiski olla üks väike mutrike, kes tahab keerata teistpidi ja teeb humaanse otsuse isegi siis, kui see tähendab ta enda elu ohtu seadmist,” selgitas režissöör Linna.

Elulisest seigast lähtub ka Jaanika Arumi “Puudutus”, kus ema ootamatust surmast traumeeritud naine põrkub bürokraatlikele takistustele. “Mu heal sõbral juhtus samasugune olukord nagu peategelasel. See kõnetas ja pani mõtlema, sest ise olen juurtega Siberist. Ema on sealt pärit ja seal on tavapärane ilus protsess, et pereliikmed hoolitsevad selle keha eest ja sellest lähtuvalt liikusin selle tegemise suunas,” avas Arum oma filmi tausta.

Teresa Välja “Öö” räägib pruudiröövist pulmaööl, mis kujuneb noore paari jaoks raskeks otsustamiskohaks. See film sai alguse lokatsioonist – Andropoffi villast.

Loe rohkem:  Docpointi korraldaja: Eesti filmitööstus on küllaltki noor ja dünaamiline | Film

“See koht läks kohe hästi elama mu jaoks ja oli selline moment, et olin selle kinomaja katusel ja hakkasin kuulma seda filmi enda ümber. See jäi mind kummitama ja teadsin, et tahan sinna naasta. Paar nädalat hiljem, ühel hommikul see film potsatas mulle pähe, tervikuna,” selgitas Välja.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti lühifilmide kogumik “Lühike on uus pikk” on suurepärane näide kohaliku filminduse mitmekesisusest ja loovusest. Film pakub publikule elamusterohket kogemust ning võimalust tutvuda erinevate Eesti talentidega. Kinodesse jõudmine annab võimaluse laiemale auditooriumile avastada maailma läbi Eesti filmide loomingu, mis on küll lühikestes formaatides, kuid suudavad siiski edasi anda sügavaid emotsioone ja mõtteid. “Lühike on uus pikk” on tõestus sellest, et Eesti filmindus on täis loomingulist potentsiaali ja väärib kindlasti rohkem tähelepanu nii kodus kui ka rahvusvahelisel tasandil.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga