Kindralmajor Veiko-Vello Palm suundub märtsi lõpust reservi | Eesti

2246550h3033t24

Eesti kaitseväe oluline liige Kindralmajor Veiko-Vello Palm otsustas märtsi lõpus reservi suunduda, pärast aastaid kestnud teenistust. Tema lahkumine jätab kaitseväele suure tühimiku ning tema karjäär on olnud täis silmapaistvaid saavutusi ning teenistust kodumaa kaitseks. Palmi panus Eesti kaitsejõududesse on olnud hindamatu ning tema lahkumine juba tekitab kõikjal muret. Ometi on ta teenistuse järel teeninud ka puhkuse ja vaba aja, mida ta kindlasti kasutama hakkab. Palmi reservi minek jääb kindlasti meelde kogu Eesti kaitseväele ning tema järel laiutav tühimik vajab kindlasti täitmist.

Diviisi ülem kindralmajor Veiko-Vello Palm esitas kaitseväe juhatajale avalduse tegevteenistusest lahkumiseks, mille kindral Martin Herem rahuldas. Palm arvatakse reservi 29. märtsist.

“Kindralmajor Palm on suurte saavutustega ning oma teenistusele pühendunud ohvitser, tema panus riigikaitse ja kaitseväe arengusse on olnud kaitseväge märkimisväärselt arendav,” ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

“Kindral Palmi sihikindla teenistuse ajal on astutud olulisi samme ajateenistuse tulemuste parandamiseks ehk lahinguvõimelisema reservväe arendamiseks, liitlaste integreerimisel eFP lahingugrupi näol ja hiljem diviisi loomisel ning arendamisel. Kindral Palm on viimastel aastatel olnud kindlasti üks kaalukamaid Eesti kaitseväe “nägusid” meie liitlaste juures, nii Eestis kui välismaal,” selgitas Herem.

Palm ise teates, et on kaitseväes teeninud erinevates rollides alates 1992. aastast alustades ajateenistusest Kalevi pataljonis ja tänaseks veidi üle aasta juhtinud diviisi.

“Saan kindlalt öelda, et olen selle üle väga uhke. Olles läbinud erinevad juhtimistasandid kaitseväes, juhtinud kaitseministeeriumi osakonda ja osalenud rahvusvaheliste staapide tegevuses jõudsin järeldusele, et kaitseväe süsteemis edasi pürgida palju võimalusi ei ole. Olen tänulik inimestele, kellega sain koos teenida ning kaitseväge ja laiemalt Eesti ja seega NATO riigi- ja alliansikaitset tugevdada-arendada. Otsustasin, et nüüd on aeg anda teatepulk edasi uutele tulijatele, kellest paljudega olen ka koos teeninud ja usun, et meie riigikaitse täitis, täidab ja tulevikus saab veelgi paremini täita oma põhiülesannet – kaitsta Eestit,” ütles kindralmajor Palm.

Loe rohkem:  Võrdõiguslikkuse volinik sai lisatasu võrdõiguslikkuse teema tõstatamise eest | Eesti

Veiko-Vello Palm oli koos Vahur Karusega favoriite kaitseväe juhataja kohale, kui Martin Herem teatas, et lahkub enne pikendatud ametiaja lõppu ametist. Palmi peeti just Heremi ja kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi soosikuks sellele kohale. Erinevatel põhjustel Palm ja Karus piisavalt toetust ei saanud ning kaitseminister esitas kaitseväe juhi kohale Andrus Merilo kandidatuuri, mida ka valitsus toetas. President ülendas Merilo brigaadikindraliks ja ta asub ametisse 1. juulil.

Kindralmajor Veiko-Vello Palmi siirdumine reservi märtsi lõpus on suur sündmus Eesti kaitsejõudude jaoks. Tema panus ja pühendumus riigi kaitsele on olnud hindamatu ning tema lahkumine jätab kindla jälje Eesti kaitseväeteenistusse. Palmi teenistusaastate jooksul on ta näidanud end mitmekülgse ning kompetentse juhina ning tema teadmiste ja kogemuste jagamine jätkub kindlasti ka reservis olles. Soovime talle kõike head tema tulevastes ettevõtmistes ja oleme tänulikud tema teenistuse eest Eestimaa kaitse tagamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga