Kiirlaskumise olümpiavõitja ja MK-liider murdis treeningul jala | Mäesuusatamine

2245749hfc21t24

Tere tulemast, spordisõbrad! Hädaolukord tabas meie armastatud mäesuusatajat, kui ta murdis treeningul jala. Kiirlaskumise olümpiavõitja ja hetkel MK-liider on sunnitud ootamatult võistlustelt eemale jääma. See uudis on šokeerinud kogu Eesti spordimaailma. Selle staari vigastus on kahtlemata suur kaotus nii tema enda kui ka kogu spordi jaoks. Loodame, et ta paraneb kiiresti ja naaseb veel tugevamana tulevikus. Kuid kuni siis, peame toetama teisi suurepäraseid sportlasi, kes kannavad meie riigi värve rahvusvahelisel tasandil.

Mäesuusatamise MK-sarjas naiste kiirlaskumise väikese kristallgloobuse arvestuses esikohal olev itaallanna Sofia Goggia kukkus taas treeningul raskelt ja tal tuvastati kaks luumurdu.

PyeongChangis kiirlaskumise olümpiavõitjaks kroonitud 31-aastane Goggia kukkus esmaspäeva hommikul Ponte di Legnos suurslaalomitreeningul ja Itaalia talispordiliit avaldas hiljem, et kolmekordne valitsev kiirlaskumise kristallgloobuse võitja murdis nii parema jala sääreluu kui hüppeliigese pekse.

Goggia on MK-sarja kokkuvõttes 792 punktiga viiendal kohal, kiirlaskumise arvestuses edestab 350 punkti kogunud itaallanna Stephanie Venieri 89 punktiga. Kiirlaskumisi on MK-kalendris kavas veel neli.

Goggia karjääri on seganud rasked vigastused, ta on rebestanud mõlema põlve ristatisideme (vasakul jalal kaks korda) ja murdnud kaks korda käeluu. Kolm nädalat enne Pekingi olümpiamänge rebestas ta osaliselt taas vasaku põlve ristatisideme ja tema sääreluust leiti mõra, aga itaallanna suutis sellele vaatamata Pekingi kiirlaskumises hõbedale tulla.

Kahjuks pidi Eesti kiirlaskumise olümpiavõitja ja MK-liider treeningul murda jala. See on suur kaotus nii temale kui ka meie riigi mäesuusatamisele tervikuna. Loodame, et ta suudab kiiresti taastuda ja naasta mägedesse. Samuti tuletab see meile meelde, kui ohtlik ja riskantne võib mäesuusatamine olla. Oluline on alati järgida ohutusreegleid ja olla ettevaatlik, et vältida vigastusi. Soovime kiirlaskumise olümpiavõitjale kiiret paranemist ja taaskohtumist mägedes!

Loe rohkem:  Tormis Laine tegi EK-sarjas karjääri parima esituse | Mäesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga