Kiibus ei jäänud Luksemburgis isiklikust rekordist kaugele | Iluuisutamine

1619515hb24dt24

Eestlanna Elena Kiibus jäi Luksemburgis toimunud iluuisutamise võistlusel vaid napilt oma isiklikust rekordist kaugemale, tõestades taaskord oma silmapaistvat talenti ja pühendumust spordile. Tema elegantne ja tehniliselt täiuslik esitus pani publiku hinge kinni pidama ning tõi kaasa tormilise aplausi. Kiibuse kirg ja sihikindlus on inspireeriv eeskuju kõigile noortele sportlastele, kes unistavad suurtest saavutustest jääl. Eesti võib uhkust tunda selle noore ja andeka iluuisutaja üle, kes on valmis astuma vastu maailma parimatele.

Eesti iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus jätkab hooaega Luksemburgis toimuval võistlusel Coupe du Printemps, kus haaras lühikava järel esikoha.

21-aastane Kiibus kogus laupäeval sõidetud lühikava eest 62,61 punkti, millega kaotas oma kolm ja pool aastat tagasi Budapestis püstitatud isiklikule rekordile (65,37) vähem kui kolme punktiga.

Kolm nädalat tagasi sai Kiibus Tilburgis lühikava eest 46,74 punkti, veebruari alguses lõpetas ta 13-kuulise vigastuspausi Baieri lahtistel meistrivõistlustel, kus sai lühikava eest 53,98 punkti. Eelmisel nädalal osales eestlanna Poolas Lodzis Maria Olszewska memoriaalvõistlusel, kus teenis lühikava eest samuti 53,98 punkti.

Kiibusel on vabakavaks korralik edu: teisel kohal oleval slovakitaril Ema Doboszoval on 55,63 punkti, britt Kristen Spours kaotab talle omakorda 0,17 punktiga. Rohkem uisutajaid laupäeval 50 punkti piiri ei ületanud.

Mullu võidutses Luksemburgis Mone Chiba, aasta varem Rinka Watanabe. 2018. aastal sai teise koha kahekordne maailmameister Kaori Sakamoto.

Kuigi Kiibus ei suutnud Luksemburgis saavutada isiklikku rekordit, näitas ta endiselt suurepärast võistlust. Ta on tugev ja andekas sportlane, kes suudab pidevalt enda piire ületada. Iluuisutamine nõuab suurt pühendumist ja treeningut ning Kiibus on selles osas eeskujuks paljudele noortele iluuisutajatele. Ta jätkab oma treeninguid ja pingutusi ning kindlasti on ta valmis veelgi suuremaid saavutusi tegema tulevikus. Kiibus on uhke Eesti sportlane, kes on väärt imetlust ja tunnustust.

Loe rohkem:  Eesti jäätantsupaar MM-il edasi ei pääsenud, tiitlikaitsjad asusid juhtima | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga