Kellerteatris algasid proovid müsteeriumiga “Libarebased” | Teater

2313561h1ed2t24

Tervitus kõigile teatriarmastajatele! Eesti armastatud Kellerteatris on algamas põnev ja salapärane lavastus – “Libarebased”. Proovid on täies hoos ning publikul on võimalus sukelduda müstilisse maailma, kus reaalsus põimub fantaasiaga. See ainulaadne lavastus lubab vaatajatel kogeda emotsioone ja elamusi, mis jäävad kauaks meelde. Kellerteater kutsub sind osa saama sellest maagilisest seiklusest ja tundma end elamusliku teatri maailmas koduselt. Ära maga maha võimalust astuda üle läve “Libarebased”sse ja avardada oma teatrikogemust!

Esmaspäeval, 18. märtsil algasid Kellerteatris Kristina Paškevićiuse autorilavastuse “Libarebased” proovid.

“Libarebased” on metsik müsteerium naiseks olemise võimalikkusest, mis kõneleb kolmest omavahel veidral kombel seotud naisest, kellest igaühel on oma salapärane lugu rääkida. Lood pärinevad Jaapani folkloorist ja põimuvad omavahel eri aegades ja ruumides.

Autor ja lavastaja Kristina Paškevićius avaldas, et lugu algab suure pauguga, sünnitamise ja sünniga. “Kirg, ilu, õrnus, armukadedus, raev, deemonid, torm ja rahunemine – me uurime laval neid äärmusi, mille vahel elu pendeldab. Loomulikult räägime me ka iseendast ja elust enesest. Laval saab olema nii inimesi kui libarebaseid, kes on igalpool meie keskel. Libarebaseid võib ära tunda terava pilgu ja intuitsiooni abil,” lausus lavastaja.

2313561h1ed2t24

Paškevićius on olnud kaaslavastaja ja koreograaf mitmele Kellerteatri põnevikule. “Libarebased” on tema esimene autorilavastus Kellerteatris.

Uues müsteeriumis mängivad Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Liis Haab ja Tuuli Maarja Möller (Rakvere Teater), idee autor ja lavastaja on Kristina Paškevićius, lavastusdramaturg ja konsultant on japanoloog Maret Nukke, kujunduse loob kunstnik Reet Aus, helilooja on Helena Tulve, jaapani võitluskunstide õpetaja Ville Jehe, valguskunstnik Margus Vaigur ja grimeerija Triin Tulp.

“Libarebased” jõuab publiku ette 12. mail.

Kellerteatris alanud proovid müsteeriumiga “Libarebased” on toonud meie trupile uut energiat ja põnevust. Oleme põnevil selle väljakutsega silmitsi seista ning luua publikule unustamatu elamus. Tänu meie pühendunud näitlejatele, lavastajatele ja kogu meeskonnale saame kindlad olla, et see etendus saab olema erakordne. Ootame huviga, kuidas see müsteerium areneb ja lummab meid kõiki, ning loodame, et see paneb ka publiku südamed kiiremini põksuma. Teatris on alati midagi maagilist ja meil on õnn olla osa sellest imelisest maailmast.

Loe rohkem:  Kanuti Gildi Saalis toimub Maria Metsalu lavastuse "Kultuur" Eesti esietendus | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga