Keldo: personaalse riigi idee on veel üpris toores | Eesti

2192287hf7c0t24

Tere tulemast Eestisse! Kui olete huvitatud uuenduslikest ideedest ja riigi juhtimise tulevikust, siis olete õiges kohas. Keldo on Eesti väljapaistev ettevõtja ja visionäär, kes on välja pakkunud põneva idee personaalse riigi kontseptsioonist. See idee on tõotanud tuua kaasa revolutsiooni traditsioonilises riigi juhtimises ja kodanike vabaduse suurendamises. Keldo’st räägitakse kui murrangulisest mõtlejast, kelle ambitsioonikad ideed võivad muuta Eesti ja kogu maailma. Tutvuge selle põneva kontseptsiooniga ja laske end inspireerida Eesti edumeelsetest visioonidest.

Personaalne riik oli üks Eesti 200-a valimislubadustest, mis jõudis ka koalitsioonileppesse. Personaalse riigi ideed arutati koalitsioonis põgusalt nädal tagasi riigieelarve strateegia arutelul. Reformierakonna parlamendifraktsiooni esimehe Erkki Keldo sõnul ootavad nad nüüd täpsemat analüüsi selle kohta millele raha kulub ja kust tuleb kokkuhoid.

“Meie vaates tundub, et see idee on hetkel üpris toores. Tegelikult sooviks näha, mis need täpsed teenused on, mida hakatakse arendama. Täna ju riik teeb väga mitmeid IT-süsteemide teenuseid. Me peame vaatama, kuhu me maksumaksja raha investeerime,” lausus Keldo.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et praegu, kui riigil raha vähe, läheb seda teistes valdkondades rohkem tarvis. Tema sõnul vajab raha nii haridus kui ka meditsiin.

“Mitte ainult personaalne riik ei ole Eesti ühiskonna suurim vajadus, vaid meil on vaja väga mitmeid investeeringuid inimestesse, inimeste heaolusse ja mis toetavad ka majanduse arengut,” lausus Läänemets.

Läänemetsa sõnul seisavad personaalse riigi arutelud valitsuses veel ees.

Opositsiooni kuuluva Isamaa esimees Urmas Reinsalu ütles, et digiteenuseid tuleb arendada, kuid ei pea mõistlikuks 200 miljoni suuruse laenu võtmist.

“Vaatame üle Euroopa Liidu struktuurivahendid, et neid programme ümber disainida ja digiteenuste areng on üks prioriteetseid teemasid Euroopa struktuurvahendites,” lausus ta.

Loe rohkem:  Kallas loodab Vene kodanikelt hääleõiguse äravõtmisel tuge ka Isamaalt ja EKRE-lt | Eesti

Personaalne riigi rakendamiseks läheb vaja 200 miljonit eurot, mille riik võiks Eesti 200 hinnangul laenata.

Keldo on välja pakkunud personaalse riigi idee, mis on saanud palju tähelepanu ja tagasisidet. Kuigi see idee on veel üsna toores, on see avanud olulise arutelu selle üle, kuidas me tahame, et riik meie elu korraldaks. Eesti on alati olnud innovaatiline ja avatud uutele ideedele ning Keldo ettepanek on selles osas kindlasti oluline samm edasi. Kuigi veel on vaja palju tööd teha ja arutleda, pakub Keldo idee olulist perspektiivi, kuidas me saame tulevikus oma riiki kujundada ja juhtida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga