Grete Lõbu ja Marko Reikop maitsesid maailma halvimaid toite | Elu

2248188hdda4t24

Tere tulemast Eesti! Grete Lõbu ja Marko Reikop on võtnud endale kangelasliku ülesande, maitsesid maailma halvemaid toite. Nende seiklused ja kogemused on viinud neid kõige eksootilisematest hõrgutistest kuni kõige vastikumate roogadeni. Nende vaprus ja julgus on pannud neid proovile ning nende reaktsioonid on olnud kordumatud. Nende seiklused on toonud naeru ja õudu ning on andnud meile võimaluse avastada maailma kõige eriskummalisemaid toite. Olge valmis kogema seda eksootilist ja mõnikord vastikumat maailma koos Grete ja Markoga!

“Ringvaate” stuudios serveerisid kokad Elar Jürimäe ja Lauri Tomingas konnasilmasalatit, peekonit šokolaadis, hautatud seavarbaid ja neetud neere, mis on valitud saja kõige halvema toidu hulka maailmas.

TasteAtlas koos oma lugejatega on välja valinud sada kõige halvemat toitu. Kokad Elar Jürimäe ja Lauri Tomingas valisid välja neist kuus, mida stuudios ka maitsma asuti.

Nimekirja esikohalt leiab Islandi rahvustoidu fermenteeritud hai, mida telekokk Gordon Ramsay on kirjeldanud kui üht kõige jälgimat toidukogemust. 14. kohal on praetud ämblikud, mida süüakse Kambodžas. Tarantlid paneeritakse ja praetakse kuumas õlis ning serveeritakse ürtide ja riisi või nuudlitega.

25. koha on hõivanud traditsiooniline Norra roog, mille koostisosaks on lambapea, mida süüakse tavaliselt jõulueelsel pühapäeval. Veel on tabelis lätlaste rukkitaina põhjal porgandi-kartuli pirukas, soomlaste liharasva-tanguvorst ning rootslaste tarretatud vasikaliha. Samuti leiab tabelist ameeriklaste lemmiku ramen burgeri ja kõikjal slaavi riikides armastatud heeringasalati.

“Ringvaate” stuudios serveerisid kokad nimekirjast kuut toitu, mida Grete Lõbu ja Marko Reikop stuudios maitsma asusid.

85. kohal on konnasilmasalat. “See on pastasalat vahukommide ja puuviljadega. See on pigem magustoit, sest suhkrut läks sinna kõvasti,” ütles toidu valmistaja, Alto resto ja bakery omanik Elar Jürimäe.

Loe rohkem:  Emakakaelavähi sõeluuringut saab teha ka kodus | Elu

“Mulle see absoluutselt ei maitse,” kommenteeris Reikop. “Täiesti söödav,” lisas Lõbu.

37. kohal on leivasupp. “Pardipuljong, natuke searasva ja saia.” “See on täiesti korralik toit,” kommenteeris Reikop.

31. kohal on peekon šokolaadis, mis on pärit Ameerikast. “Infarkti saab muudmoodi ka, selleks ei pea peekonit šokolaadis sööma,” ütles IKEA Eesti toitlustusjuht Lauri Tomingas, kes hõrgutise valmistas.

Nii Reikop kui Lõbu olid ühel meelel, et hästi need ei maitse.

Kuigi Grete Lõbu ja Marko Reikop külastasid mitmeid erinevaid riike ja proovisid sealset toitu, jäi enamik proovitud toitudest neile maitseta. Kuigi nende seiklus maailma halvimate toitude maitsmisel võis olla lõbus ja põnev, näitas see ka, et mõnikord võib erinevate kultuuride toit olla üsna harjumatu ja isegi ebameeldiv. Siiski on oluline meeles pidada, et iga kultuuri toitumistavad ja maitse-eelistused on erinevad ning see on osa maailma mitmekesisusest ja rikkalikkusest. Ehkki kõik toidud ei pruugi meeldida, on oluline suhtuda austusega erinevaid kultuure ja nende kulinaartraditsioone.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga