Kaunimate raamatute valimisel pälvis enim punkte laojääkidest sündinud kujundus | Kirjandus

2251242h2699t24

Tere tulemast Eestisse! Kaunimate raamatute valimisel pälvis enim punkte laojääkidest sündinud kujundus. Eesti kirjandusmaastikul on alati olnud oluline osa raamatute visuaalsel kujundusel ning viimaste aastate kaunimate raamatute valimisel on eriti tähelepanu pälvinud just keskkonnasõbralike materjalide kasutamine ja kujunduse loomine laojääkidest. See suundumus rõhutab Eesti pühendumist keskkonnasõbralikele lahendustele ning moekunsti ja disaini tähtsust kirjandusmaailmas. Astuge sisse Eesti kaunite raamatute maailma ning avastage visuaalse kunsti ja kirjanduse imeline kooslus.

Reedel, 9. veebruaril valisid Kirjastuste liit, Rahvusraamatukogu, Lastekirjanduse keskus, Trüki- ja Pakenditööstuse liit ning kujundusgraafikud välja aasta kaunimad raamatud. Žürii sõnul on raamatukujundustes üha rohkem kombeks eksperimenteerida.

Solarise keskuse teisel korrusel on kaunimatest raamatutest 25 välja pandud ja vaatajad saavad veebruari lõpuni hääletada ka oma lemmiku poolt. Žürii hinnangul on üha levinum avatud selgade kasutamine köites ja eksperimenteerimine šriftidega. Teaberaamat “Talu toolid” katsetas ka köitega ja Paul Kuimeti kunstnikuraamatu juures kasutati laojääke.

“Väga nutikas kujundaja ronis piltlikult sinna prügikasti, korjas need laojäägid sealt välja ja nendest moodustus uus kaas. Kolme erinevat värvi on neid kaasi, see on üldse žürii poolt enim punkte saanud raamat,” rääkis žürii esimees Karel Korp.

Kujundus on oluline osa raamatu visuaalsest väljanägemisest ning see võib mõjutada raamatu atraktiivsust ja müüki. Laojääkidest sündinud kujunduse tunnustamine Kaunimate Raamatute konkursil näitab, et ka taaskasutatud materjalidest ja jätkusuutlikust disainist võib sündida midagi kaunist ja silmapaistvat. See annab lootust, et võime tulevikus näha rohkem keskkonnasõbralikke disainilahendusi ka teistes valdkondades. Sel aastal valitud raamatute kujundus on suurepärane näide sellest, kuidas loovus ja jätkusuutlikkus võivad käsi käes käia ning anda suurepäraseid tulemusi.

Loe rohkem:  Aasta kirjandusõpetaja on Anu Kell | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga