Karl-Markus Sei osaleb autoralli juunioride Euroopa meistrivõistlustel | Autosport

2318184h30e2t24

Tere tulemast Eestisse! Karl-Markus Sei osaleb autoralli juunioride Euroopa meistrivõistlustel, tuues Euroopa tipptasemel autosporti otse meie kodumaale. See noor ja andekas sõitja on tõeline kangelane Eesti autosporti maastikul ning tema osavõtt meistrivõistlustest on tõeline põhjus uhkuseks. Sei kirg ja pühendumus ralli vastu on nakatav ning tema võistlusvaim paneb südamed kiiremini põksuma. Olge valmis kogema adrenaliinirikast rallikogemust Eesti osalejalt, kes kindlasti jätab endast jälje autoralli ajalukku.

Rallisõitja Karl-Markus Sei teeb 2024. aastal kaasa täishooaja FIA juunioride Euroopa meistrivõistlustel (FIA Junior ERC) ja plaanib selles sarjas oma varasema kardisõidukogemuse ära kasutada.

19-aastane Sei tegi esimese stardi FIA Junior ERC sarjas möödunud hooaja Liepāja rallil, kus jõudis mitmel korral katsetel esinelja sisse. Karjääri esimene ERC juunioride etapp jäi kahjuks üheksandal katsel pooleli, kirjutas autosport.ee.

ERC Junior kalendrisse kuulub aastal 2024 kuus etappi, millest esimene sõidetakse 12.-14.aprillini Ungari kruusal, kus ajutiselt on Sei kaardilugejat asendamas Tanel Kasesalu. Koduteedel saavad Sei ja tema regulaarne kaardilugeja Martin Leotoots võistelda juuli alguses, kui 5.-7.juulini sõidetakse Delfi Rally Estonia.

“Suurimaks väljakutseks on tõenäoliselt asfaldirallid, sest ma pole kunagi varem asfaldiseades autoga võistelnud. Kui aga legend on korras, siis ei tohiks suuri probleeme olla, sest ma olen kardiga sõitnud 12 aastat,” sõnas varasemalt kardispordiga tegelenud Sei.

“Meie selle aasta eesmärk on saada kasulikke kogemusi uutelt rallidelt, kus me pole varem sõitnud. Kui tunne on autos hea, siis proovime ka riskida ja suruda. Delfi Rally Estonia juunioride ERC kalendris olemine annab mulle kindlasti väikese eelise, sest suure tõenäosusega on mõned katsed sellised, mida olen varem kohalikel meistrivõistlustel sõitnud ja tean ka mida pinnase osas ees oodata,” lisas rallisõitja.

Loe rohkem:  Eesti võidusõitja Alex Reimann teenis Porsche sarjas esikoha | Autosport

Loe pikemalt Eesti Autospordi Liidu kodulehelt.

Kokkuvõttes on Karl-Markus Sei osalemine autoralli juunioride Euroopa meistrivõistlustel suur saavutus mitte ainult tema enda jaoks, vaid ka kogu Eesti autosporti jaoks. Tema pidev pühendumus ja pingutused on viinud ta suurde võistlustulle, kus ta saab näidata oma oskusi ja talenti rahvusvahelisel tasandil. Eesti spordifännidel on põhjust olla uhked ja toetada Seid tema teekonnal võiduni. Oleme kindlad, et ta näitab end parimast küljest ja võitleb kõvasti, esindades Eestit autoralli maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga