Kanada ostab õhutõrjet Lätti paigutamiseks | Välismaa

2260677h50f1t24

Tere tulemast Eesti uudistesse! Kanada on otsustanud osta õhutõrjerakette Lätti paigutamiseks, tõhustades sellega Balti riikide kaitset. See otsus on oluline samm regionaalse julgeoleku tagamise suunas ning toob endaga kaasa rohkem kindlustunde kogu piirkonnale. Lääne-Euroopa julgeolekuolukord on muutunud viimastel aastatel ning sellised liikumised on olulised selleks, et tagada stabiilsus ja turvalisus. See uuenduslik samm võib vähendada pingeid ja luua aluse koostööks erinevate riikide vahel.

Kanada valitsus ostab õhutõrjesüsteeme ja droonivastaseid süsteeme umbes 273,5 miljoni Kanada dollari (188,4 miljoni euro) eest, et tugevdada Kanada juhitud NATO Läti lahingugrupi võimet, teatas neljapäeval Kanada kaitseminister Bill Blair.

Blair tegi oma avalduse NATO kaitseministrite kohtumisel Brüsselis.

NATO rajas Eestis, Lätis ja Leedus kokku kolm lahingugruppi pärast seda, kui Venemaa okupeeris 2014. aastal Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare. Grupid on mõeldud Balti riikide kaitsmiseks enne NATO põhijõudude kohale jõudmist konflikti korral Venemaaga.

Kanada juhib 1700 sõdurist koosnevat NATO lahingugruppi Lätis. Grupi koosseisu kuulub ka umbes 1000 Kanada sõdurit.

Kanada valitsus investeerib 227,5 miljonit Kanada dollarit õhutõrjesüsteemide ostmiseks kaitseettevõttelt Saab Canada, teatas Kanada kaitseministeerium pressiteates. Veel 46 miljonit Kanada dollarit on mõeldud droonivastaste süsteemide soetamiseks.

Kaitseministeerium eeldab, et esimese süsteemi tarne toimub juba sel aastal. Tänu ostule paraneb lahingugrupi võime reageerida hävituslennukite, helikopterite ja droonide õhurünnakutele. Soetatav süsteem suudab tuvastada, identifitseerida, jälgida ja hävitada väikeseid droone, lisas ministeerium.

Eelmisel aastal teatas Kanada valitsus, et see paigutab Lätti neli helikopterit ja 15 tanki Leopard 2A4M. Valitsus lubas ühtlasi kahekordistada oma kontingenti, tuues Lätti täiendavalt veel kuni 1200 sõdurit.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kanada otsus osta õhutõrjerakette Lätti paigutamiseks näitab nende kohustust tagada NATO liitlaste julgeolek Ida-Euroopas. See samm tugevdab kahe riigi vahelisi kaitsealaseid suhteid ning aitab tõsta piirkonna stabiilsust ja turvalisust. Lisaks aitab see kaitsta Eesti ja Läti õhupiiri ning kaitsta neid võimalike agressorite eest. Kanada näitab end selles olulises küsimuses usaldusväärse partnerina ning toetab alliansi ühtsust ja vastupanuvõimet. Sellised sammud aitavad tagada rahu ja turvalisuse kogu Euroopas.

Loe rohkem:  Ukraina tulistas kahe päeva jooksul alla kaks Vene sõjalennukit | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga