Kallas ei kavatse Karise kõnet ka teleri vahendusel vaadata | Eesti

2271507hacc8t24

Tere tulemast Eestisse! Kallas ei kavatse Karise kõnet ka teleri vahendusel vaadata – see on teema, mis on hetkel tõeline kõneaineks kogu riigis. President Kallas on otsustanud mitte vaadata peaminister Karise kõnet teleri vahendusel ja see otsus on tekitanud palju arutelu ja spekulatsioone. Mis on selle taga? Mis võib olla põhjuseks sellele otsusele? Jääme põnevil ootama, mis sellest kõigest edasi saab ja kuidas see meie riiki mõjutab.

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et ei kavatse president Alar Karise kõnet ka televiisori vahendusel vaadata, ent loodab, et president püüab oma kõnes võtta ühiskonnas maha sõjast põhjustatud ärevust.

“Ei, ma ei vaata. Me ikka tähistame vabariigi aastapäeva ja see on siis tähistamine. Telekat küll vaatama ei hakka,” ütles Kallas.

Saatejuhid Arp Müller ja Mirko Ojakivi küsisid, mida Kallas siiski presidendi kõnelt ootaks ning milliseid sõnumeid võiks president ühiskonnale saata.

“Ma püüan seda ise teha ja ma loodan, et seda teeb ka president. Võtta maha seda ärevust, mis inimestel seoses selle sõjaga ja kogu selle julgeolekuolukorraga on,” vastas Kallas.

“Jah, see julgeolekuolukord on äärmiselt keeruline, aga meil on plaanid, me tegutseme. Me sellepärast investeerime riigikaitsesse. Sellepärast me peame neid läbirääkimisi ka teiste riikidega, kuidas Ukrainat aidata, kuidas seda agressiooni kohe peatada, kuidas külmutatud varasid kasutada, mis kõik paneks seda sõjakäiku muutma selleks, et see sõda kunagi siia ei jõuaks,” lisas ta.

“Mina usun küll, et kui me teeme kõik õigesti, siis meie inimestel ei ole vaja seda ärevust tunda. Ja ma arvan, et me peame seda ärevust maha võtma. Ja siin ma pean silmas nii ennast kui ka presidenti,” ütles Kallas veel.

Loe rohkem:  Reformierakond ja EKRE leidsid tuumaenergia pooldamises ühisosa | Eesti

Jaanuari lõpus ütles Kallas, et ta ei lähe sel aastal vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtule.

Kallase sõnul ei lähe ta vastuvõtule solidaarsusest riigikogu liikmetega, kelle president tänavu enamuses kutsumata jättis.

Alar Karis otsustas sel korral kutsuda vabariigi aastapäeva vastuvõtule ainult riigikogu juhatuse, komisjonide esimehed ja aseesimehed ning fraktsioonide juhid, mis tähendab enamiku rahvasaadikute peolt kõrvalejäämist.

Kallas ei kavatse Karise kõnet ka teleri vahendusel vaadata. See otsus näitab tema kindlat tahtmist mitte alluda populismile ja jätkata väärika poliitilise tee kõndimist. Samuti võib see näidata tema soovi tegeleda oluliste riigiasjadega ning mitte raisata aega ebaolulistele teemadele. Eestil on õnn olla juhitud poliitiku poolt, kes teeb otsuseid arukalt ja ratsionaalselt, mitte emotsioonide ajel. Kallas jätkab kindlalt oma tee, näidates oma tugevust ja otsustavust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga