Kaitseminister: Saksa sõjaväelaste arutelu lekkeni viis üksikeksimus | Välismaa

2295294h5e7bt24

Tere tulemast Eesti uudistesse! Kaitseminister Jüri Luik teatas hiljuti Saksa sõdurite arutelu lekkest, mis on põhjustanud tõsiseid tagajärgi. Selle juhtumi taga on üksikeksimus, mis on toonud kaasa rahvusvahelise skandaali. See paneb meid küsima, kui oluline on meie riigi julgeolek ning kuidas me saame tagada, et sellised juhtumid ei korduks tulevikus. Uudis raputab Eesti ja Saksamaa vahelisi suhteid ning paneb meid mõtlema, kui haavatavad oleme võimalikele turvariskidele. Jääge meiega, sest see lugu on veelgi sügavam.

Saksamaa kaitseminister Boris Pistorius ütles teisipäeval, et Saksa sõjaväelaste kõrgetasemelisel koosolekul peetud Ukraina sõja teemalise arutelu audiofaili leke oli üksikeksimus.

Üks osalejatest ühendus konverentskõnega “autoriseerimata ühenduse” kaudu, mis viiski lekkeni, ütles Pistorius pressikonverentsil.

Ministri sõnul oli ta lekkega seoses telefonitsi ühenduses Saksamaa liitlastega ning kõik kinnitasid talle, et nende usaldust see vahejuhtum Berliini vastu kõikuma ei löönud.

“Usaldus Saksamaa vastu püsib murdumatuna. Kõik on teadlikud selliste pealtkuulamisrünnakute ohust ja teavad, et keegi ei suuda tagada sajaprotsendist kaitset,” ütles minister.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Kaitseministeeriumi poolt avastatud juhtum, kus Saksa sõjaväelaste arutelu lekib, on kindlasti tõsine üksikjuhtum. See peaks panema meid kõiki mõtlema turvalisusele ja konfidentsiaalsusele kaitsevaldkonnas. Oluline on tagada, et sellised lekked ei korduks tulevikus ning vastutavad isikud võetaks vastutusele oma tegude eest. Tähtis on ka tugevdada julgeolekumeetmeid ja tagada, et välisriikide sõjaväelased austaksid meie riigi konfidentsiaalsusnõudeid. Ainult nii saame olla kindlad, et meie riigi julgeolek ja suveräänsus on kaitstud.

Loe rohkem:  ERR Lätis: piirivalve tugevdas piiril Valgevenega kontrolli | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga