Ka Suurbritannia toetab Mark Ruttet järgmise NATO peasekretärina | Välismaa

2271714h14bbt24

Tere tulemast Eestisse! Suurbritannia on väljendanud toetust endisele Eesti peaministrile Mark Ruttele, kes kandideerib järgmise NATO peasekretäri ametikohale. See toetus on oluline mitte ainult Eestile, vaid kogu NATOle, kuna see näitab ühtsust ja tugevust alliansi sees. Rutte valimine peasekretäriks tõestaks tema juhtimisoskusi ja pühendumust tugevale ja turvalisele Euroopale. Selle uudise valguses on oluline rõhutada Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostöö olulisust ning ühiseid väärtusi ja eesmärke, mis ühendavad meid NATO liikmetena.

Suurbritannia toetab ametist lahkuvat Hollandi peaministrit Mark Ruttet järgmise NATO peasekretärina, ütles valitsusametnik neljapäeval.

“ÜK toetab tugevalt Hollandi peaministrit Mark Ruttet NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi järglasena. Rutte on kogu alliansis lugupeetud, tal on tõsised kaitse- ja julgeolekukogemused ning ta tagab, et allianss jääb tugevaks ning on valmis kaitsma ja heidutama,” ütles anonüümsust soovinud ametnik.

Stoltenbergi kümneaastast ametiaega on Ukraina sõja tõttu kaks korda pikendatud, kuid tema mantlipärija on kavas teatavaks teha enne NATO juulikuist tippkohtumist Washingtonis.

Varem end NATO juhina välistanud 57-aastane Rutte ütles oktoobris Hollandi meediale, et alliansi juhtimine on väga huvitav töö ja ta oleks selleks valmis, kui asjad nii läheksid.

Praegu on Rutte Hollandi peaministri kohusetäitja, sest novembris valimised võitnud parempoolsete liider Geert Wilders ei ole suutnud valitsust moodustada.

Hiljuti selgus, et ka USA president Joe Biden toetab Rutte kandidatuuri NATO peasekretäri kohale

Kokkuvõttes võib öelda, et Suurbritannia toetab Mark Rutte kandidatuuri järgmiseks NATO peasekretäriks. See on oluline samm, mis tunnustab Eesti endise peaministri pädevust ja kogemusi rahvusvahelisel tasandil. Rutte võimalik valimine peasekretäriks tooks kahtlemata kaasa uusi võimalusi ja väljakutseid alliansi jaoks ning suurendaks oluliselt NATO mainet ja usaldusväärsust maailmas. Eestil on põhjust olla selle üle uhke ning loota, et Rutte saab järgmiseks peasekretäriks valitud.

Loe rohkem:  Bulgaaria valitsuses kasvavad pinged võivad aidata venemeelseid populiste | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga