Juurdlus: Netanyahu vastutab 45 ohvriga 2021. aasta rüseluse eest | Välismaa

2296665hfeebt24

Tere tulemast! Täna tõusevad meie vestluse keskmesse Bibi Netanyahu ja tema vastutus 2021. aasta rüseluse eest, mis nõudis 45 elu. See sündmus vapustas mitte ainult Iisraeli, vaid ka kogu maailma. Netanyahut süüdistati konflikti eskaleerimises ning otsuste tegemises, mis viisid traagiliste tagajärgedeni. Kuid kas see väide on õigustatud või mitte? Läheme sügavamale juurdlusse ja avastame tõe selle keeruka sündmuse kohta, mis jätkuvalt kõneainet pakub.

Iisraeli rängima tsiviilkatastroofi juurdlus leidis kolmapäeval, et peaminister Benjamin Netanyahu on isiklikult vastutav 2021. aasta tragöödia eest, milles tallati jalge all surnuks 45 juudi palverändurit.

Kümned tuhanded ultraortodokssed juudid kogunesid 2021. aasta 30. aprillil Liibanoni piiri lähedal asuvale Meroni mäele 2. sajandi talmudi targa rabi Shimon Bar Yochai arvatavale hauale tähistama Lag Ba’omeri usupüha.

Sugude järgi eraldatud palverändurite meestesektoris tekkis rüselus, kui rahvahulk püüdis kitsast käigust läbi pääseda.

Surma sai 45 inimest, kelle hulgas oli vähemalt 16 last ja teismelist.

Uurimise käigus selgus, et peaministrikantseleid on 2008. aastast tragöödiapäevani mitut puhku hoiatatud ohtude eest, mis võivad tekkida haua ümber liikuvas rahvamassis. Netanyahu on sellest ajast alates olnud peaminister 12 aastat.

“Netanyahu teadis, et Rashbi hauapaika on aastaid halvasti hooldatud ja et see võib olla ohtlik paljudele külastajatele, eriti Lag Ba’omeri ajal. Netanyahu ei astunud olukorra parandamiseks peaministrilt eeldatavaid samme” seisab komisjoni raportis.

Kokkuvõttes võib öelda, et Iisraeli peaministril Benjamin Netanyahu on suur vastutus 2021. aasta rüselusega seotud 45 ohvri ees. Juurdlus selle traagilise sündmusega seoses on hädavajalik ning süüdlaste leidmine ja vastutusele võtmine on oluline samm õigluse tagamiseks. Rahvusvaheline kogukond peab toetama uurimist ning tagama, et sellised vägivallategud ei korduks tulevikus. See on oluline õppetund kõigile riikidele ja liidritele, et rahu ja stabiilsus saavad püsida ainult läbi vastutustundliku ja asjakohase käitumise.

Loe rohkem:  Sõja 700. päev: Venemaal Belgorodi oblastis kukkus alla lennuk Il-76 | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga