Julia Aug “Eisensteinist”: tegu on ümberpööratud Mefisto looga | Film

2304549h72edt24

Julia Aug is a renowned filmmaker in Estonia, known for her unique storytelling and avant-garde style. Her latest project, “Eisensteinist”, is a daring exploration of the famous director Sergei Eisenstein, told through a twisted Mephistopheles narrative. With a reputation for pushing boundaries and challenging conventions, Julia Aug promises to deliver a thought-provoking and visually stunning film that will captivate audiences and leave a lasting impact on the Estonian film industry. Get ready to be mesmerized by Julia Aug’s visionary take on one of cinema’s most iconic figures.

Soomes eksiilis elav vene dramaturg Mihhail Durnenkov kirjutas Eesti Draamateatri palvel näidendi legendaarsest vene režissöörist Sergei Eisensteinist, keda peetakse üheks suurimaks nõukogude propaganda-filmide meistriks. Lugu, mille seadis lavale Julia Aug, esietendus 8. märtsil Draamateatris.

Lugu keskendub perioodile enne teist maailmasõda, kui Saksamaa pole veel Venemaale sõda kuulutanud ning Stalin on tellinud Eisensteinilt suurfilmi Ivan Julmast. Näidend paneb mõtlema kunstniku ja ühiskonna suhtest, võimust ja vaimust, tõest ja sellega manipuleerimisest. Need on valikud, mis on aktuaalsed nüüd ja praegu.

“Lugu räägib propaganda olulisusest diktatuuririigis ja see on üsna sarnane kõige sellega, mis praegu Venemaal toimub, kus riiklikul tellimusel tehakse filme ja teatritükke, et näidata missugune peaks olema üks õige vene inimene,” sõnas nimiosaline Taavi Teplenkov. “Eks see lugu räägibki maailma suurimast või tähtsamast propagandistist, Eisensteinist, kes ühel hetkel otsustab jääda iseendaks ja nii nagu ajalugu näitab, siis kunst elab üle türannid,” rääkis näitleja.

Lavastaja Julia Augi sõnul on tegemist ümberpööratud Mefisto looga. “See räägib inimesest, kes oli veendunud ja kirglik propagandist. Võim armastas teda algusest peale, andes talle tellimusi. Ja ühel hetkel võtab see inimene vastu otsuse vändata filmi mitte nii nagu telliti, vaid nii nagu tunneb tema hing, anne ja südametunnistus. Inimene hakkab rääkima tõtt. Minu arvates on see uskumatult aktuaalne teema, kõigile kogu maailmas.”

Loe rohkem:  Ilmus Rasmus Merivoo "Tulnuka" teise osa esimene treiler | Film

Kokkuvõttes võib öelda, et Julia Aug film “Eisensteinist” pakub publikule põneva ja esteetiliselt nauditava kogemuse. Film võtab vaataja kaasa Augustus Eisensteini keerulisse maailma ning uurib tema elu ja loomingut kordumatu nurga alt. Julia Aug suudab luua lummava visuaalse poeesia, mis paneb mõtlema kunsti ja elu sügavamate tähenduste üle. Film tõstatab küsimusi identiteedi, kunsti ning eneseväljenduse kohta ning pakub vaatajale mõtlemisainet ka pärast ekraani sulgumist. “Eisensteinist” on kahtlemata julge ja mitmekülgne audiovisuaalne meistriteos.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga