Jukka Toijala: meil tuleb vastata Leedu füüsilisele mängule | Korvpalli Eesti koondis

2279844hb72et24

Tere tulemast! Korvpalli Eesti koondis valmistub vastama Leedu füüsilisele mängustiilile, juhendaja Jukka Toijala juhtimisel. Toijala on tuntud oma kogemuste poolest rasketes mängudes ning ta usub, et meeskond suudab vastata Leedu väljakutsetele. Eestlased valmistuvad põhjalikult ja näitavad, et neil on tahet võidelda ja võita. Oodata on põnevat heitlust kahe suure korvpalliriigi vahel ning fännid saavad olla kindlad, et Eesti tiim ei anna kunagi alla. Astuime üheskoos võitlusse ja näitame, et meil on, millele toetuda!

Eesti meeste korvpallikoondis võõrustab esmaspäeva õhtul Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Leedus. Mõlemal meeskonnal on üks võit juba kirjas: Eesti alistas võõrsil Põhja-Makedoonia ja Leedu sai kodus jagu Poolast.

“Tulime võiduga ja Leedu on täiesti teistsugune sats kui Põhja-Makedoonia,” lausus Eesti koondise peatreener Jukka Toijala intervjuus ERR-ile.

“Kui mäng on läbi analüüsitud, siis leiab asjad, mida on vaja enda mängus paremini teha nii kaitses kui ka rünnakul. Aga eri satsidele on eri plaan. Loodame, et saime enesekindlust. Kohustuslik võit teeb natuke meie elu lihtsamaks.”

Avamäng Põhja-Makedooniaga oli eriti esimesel poolajal pisut rabe. “Meil on vaja rünnakul asjad loogilisemalt teha. Ise eksisime rünnakutel, mida tegi olukorra raskeks,” lausus Toijala.

“Aga kaitses leidsime teisel poolajal intensiivsuse ja õiged lahendused, mida teeme ja kuidas. Loodame, et see kandub Leedu mängule ka.”

Toijala sõnul on Leedu kogenud meeskond. Peatreener Kazys Maksvytis on saanud meeskonnaga juba alates 2021. aastast tööd teha ja juhendas eelmisel hooajal ka Kaunase Žalgirist.

“Eks Leedul mängumehi piisab. Treeneri käe all on juba pikemat aega tööd tehtud ja mõned põhimängijad on tema klubis ka. Neil on asjad paika loksunud,” ütles Toijala. “See on hea viskevõistkond, aga füüsiline ka. Meil peab olema tarkust ja tuleb vastata nende füüsilisusele. Siis on võimalus.”

Loe rohkem:  Raieste uuest EM-valiktsüklist: kerge deja vu tunne on | Korvpalli Eesti koondis

Kohtumised Leeduga on Eesti korvpallisõbrale kindlasti olulised. “Oleme Leeduga kolm korda kohtunud, korra siin Covidi ajal ja kaks korda Leedus,” meenutas Toijala näiteid oma ametiajast. “Publiku huvi näitab see, et maja on välja müüdud juba mitu nädalat varem.”

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti korvpalli meeskond peab olema valmis vastu seisma Leedu tugevale füüsilisele mängule, nagu treener Jukka Toijala on rõhutanud. Ettevalmistused ja taktikaline lähenemine on võtmetähtsusega, kui soovime võidelda Leedu vastu konkurentsil väljakul. Meil on vaja ühtset meeskonnatööd ja pühendumust, et tuua võit koju. Oluline on uskuda endasse ja jätkata treeningutega suunatud pingutusi. Loodame, et Eesti korvpalli meeskond suudab esitleda head mängu ja näidata, et suudame vastu seista kõige tugevamatele vastastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga