Johannes Erm sihib sise-MM-il isiklikku rekordit | Kergejõustik

2281590hc674t24

Tere tulemast Eestisse, kus kergejõustik on südames ja rõõmusõit! Johannes Erm, meie kohalik kangelane ja tõusva tähele kergejõustikumaailmas, valmistub sihikindlalt sise-MM-iks, püüdes saavutada isiklikku rekordit. Tema pühendumus ja kirg spordi vastu teevad temast inspireeriva eeskuju noortele kogu riigis. Astuge sisse meie maailma täis kirge ja pingutust ning jälgige, kuidas Johannes Erm võitleb oma unistuste nimel!

Mitmevõistleja Johannes Erm valmistub karjääri esimeseks sise-tiitlivõistluseks.

Sel nädalal Glasgow’s toimuval MM-il soovib Erm parandada seitsmevõistluse isiklikku rekordit, kuid eesmärkide seadmisel jääb pigem tagasihoidlikuks. “Põhirõhk on ikkagi välishooajal, sise-MM on rohkem vormi testimiseks. Usun, et kõik alad on üsnagi heas seisus. Eks me näe,” rääkis Erm ERR-ile.

Tänavusel sisehooajal on Erm näidanud head jooksuvormi ja parandanud isiklikku rekordit teivashüppes, kuid teistel hüppealadel ja tõkkejooksus võistelnud pole. “Kõiki alasid olen proovinud. Minul endal mingit ebakindlust ei ole. Tõkkejooksus olen kindlasti parem kui eelmisel suvel, aga 60 meetrit on minu jaoks natukene lühikene distants. Ma ei ole kindel, kui hästi see välja tuleb,” lisas Erm.

Just mitmevõistluses torkab eredalt silma, et tegemist on olümpia-aastaga ja paljud tipptegijad jätavad sisehooaja vahele. Erm on veendunud, et sise-MM-ile minek on õige otsus. “Mitmevõistluses on alati väike vigastuse oht, aga minu arvates on üks võistlus kümne trenni eest. Võistlemisel on palju plusse.”

Johannes Ermi seitsmevõistluse rekord 6114 punkti ootab ületamist juba neli aastat. Vaid viiel mehel, kes ka tänavu sise-MM-il starti tulevad, on parem isiklik rekord.

“On õige aeg rekord purustada. Ma ei mõtle võistluse ajal punktisumma peale. Alles 1000 m jooksu eel hakkavad mõtted selle peale liikuma. Kui on võimalus, siis karistan teised võistlejad ära,” märkis Erm, jätkates: “Minu jaoks on sise-MM-il kõige olulisem näha, millised on minu nõrgad kohad, et ma saaksin olümpia-aastal võimalikult kõvad tulemused teha.”

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | MM-il jagatakse medalid naiste kõrgushüppes ja meeste sprindis | Kergejõustik

Sise-MM-il algab meeste seitsmevõistlus laupäeval, 2. märtsil, kell 13.00 60 meetri jooksuga. Võistlus kulmineerub pühapäeval kell 22.45 1000 meetri jooksuga.

Kergejõustiku talent Johannes Erm on seatud eesmärgiks saavutada isiklik rekord sise-MM-il ning tema pühendumus ja töökus on inspireerivad kogu Eesti spordiüldsusele. Tema saavutus näitab, et püsiv pingutamine ja sihikindlus võivad viia suurte saavutusteni. Eesti spordimaastikul on oluline toetada noori andekaid sportlasi nagu Johannes Erm, et nad saaksid oma potentsiaali täielikult realiseerida ja panna Eesti kergejõustiku maailmakaardile. Oleme uhked Johannes Ermi saavutuste üle ja ootame huviga tema edaspidiseid tegusid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga