Janika Lõiv alustas olümpia-aastat võidukalt | Jalgrattasport

2229669h6279t24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele! Janika Lõiv on alustanud olümpia-aastat väga võimsalt, võites olulise jalgrattavõistluse. Tema saavutus on teinud suurt elevust ja loonud positiivset meeleolu kogu Eesti spordiühiskonnas. Janika on alati olnud pühendunud ja visa sportlane ning tema võit toob rõõmu kõigile, kes teda toetavad. Tema saavutus on suurepärane eeskuju noortele ning tähistab Eesti spordi tugevat potentsiaali. Loodame, et see võit on alles esimene paljudest, mis tulevad sel olümpia-aastal. Aitäh, Janika, et tood meile sellist suurepärast spordirõõmu!

Neljapäeval algas Hispaanias Calpes maastikuratturite mitmepäevasõit Costa Blanca Bike Race, mille avaetapil võidutses naiste arvestuses Janika Lõiv (KMC Ridley MTB Racing Team).

Lõivu võiduajaks mõõdeti 50-kilomeetrisel esimesel etapil kaks tundi, 49 minutit ja 47 sekundit. Teise koha teenis rootslanna Terese Andersson (+0.07) ja kolmanda koha kodupubliku rõõmuks Cristina Moran Roza (+12.29). Seejuures kulges eestlanna avavõistlus üle kivide ja kändude.

“Minu jaoks oli see üks kõige raskemaid sõite. Võtsin kogemata liiga varakult kofeiiniga geeli ja alates 40. minutist vaevlesin krampides. See oli korralik õudusunenägu, sest kogu keha oli stressis, kõik krambitas – näpud, käed, jalad, varbad, magu,” rääkis Lõiv etapi järel. “Üsna raske oli pidureid vajutada või sõidule keskenduda. Vahepeal lasin lihtsalt tirri, et taastuda ning proovisin juua veel ja veel ja veel.”

“Lisaks kõigele panin neli korda rajalt mööda, sest märgistus oli üsna segane ning mu ees olev suur meeste grupp oli nagu kari lambaid, kelle tagant polnud märke näha ja kes iga natukese aja tagant mind ka segadusse ajasid,” jätkas Lõiv. “Rootslanna püüdis mind korduvalt kinni ja sai ka edumaa ning ma proovisin siis talle omakorda uuesti järele jõuda. Viimasel korral panin rajalt mööda kaks kilomeetrit enne finišit ja rootslanna läks siis samuti mööda. Nägin teda 300 m eespool sõitmas. Kuidagi läbi pisarate suutsin siiski krampis jalgadega talle järele sõita ja mööda minna.”

Loe rohkem:  Kangert loodab, et spordi kõrval tõi teenetemärgi ka ühiskondlik tegevus | Jalgrattasport

Merili Sirvel (Trey Trek Team) sai naiste arvestuses neljanda koha, kaotades kaasmaalannale 20 minuti ja 44 sekundiga. Meeste klassis olid parimad norralane Emil Hasund Eid (Hunton Hardrocx; 2:12.18), poolakas Krzystof Lukasik (JBG-2 Team; +0.00) ja hispaanlane Sergio Mantecon Gutierrez (Scott-Cala Bandida; +0.41). Eestlastest sai meeste absoluutarvestuses Kirill Tarassov (Trey Trek Team; +37.30) kirja 51., Margus Sirvel (Rakvere Rattaklubi Siplased; +42.05) 58., Janek Resev (Spordipartner; +57.49) 99. ja Aimar Pedari (RR Siplased; +1:10.21) 121. koha.

Reedel on mitmepäevasõidul kavas 14-kilomeetrine 614 tõusumeetriga eraldistardist etapp.

Kokkuvõttes võib öelda, et Janika Lõiv on alustanud olümpia-aastat väga edukalt, võites esimese võistluse Gargždais. Tema tugev näitamine on kindlasti suurepärane samm tema ettevalmistustes Tokyo olümpiaks. Lõiv on näidanud oma pühendumust ja kõrget taset jalgrattasportlase karjääri jooksul ning tema võidukäik Gargždais on tõestus sellest. Lõiv on kindlasti üks Eesti lootustandvamaid jalgrattureid olümpiamängudeks ja tema võidukas algus aastale on kindlasti inspireeriv nii talle endale kui ka kõigile tema toetajatele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga