Jander Heil tuli Euroopa talvistel heitjate karikavõistlustel kuuendaks | Kergejõustik

1524472h7870t24

Jander Heil on tõusnud Eesti kergejõustiku stseenil tähelepanuväärseks jõuks, saavutades Euroopa talvistel heitjate karikavõistlustel muljetavaldava kuuenda koha. Tema pühendumus ja talendikus on viinud ta rahvusvahelisele areenile, kus ta suudab konkureerida Euroopa parimatega. Heili saavutus on tunnustuseks mitte ainult tema enda jõupingutustele, vaid ka Eesti kergejõustiku tugevusele ja võimekusele. Ootame huviga, milliseid saavutusi toob tulevik veel sellele noorele andekale sportlasele.

Portugalis Leirias toimunud Euroopa talvistel heitjate karikavõistlustel oli kuulitõukaja Jander Heil parima eestlasena kuues.

B-grupis võistelnud Heil sai kolmandal katsel kirja 19.40, mis tähistab tema hooaja rekordit ja oli B-grupi parim näitaja. A-grupis tõukas viis meest kaugemale.

2020. aastast Heili nimel olev isiklik rekord on 19.81, kuid pärast 2021. aastat pole ta 19 ja poole meetrini küündinud.

Kindla esikoha teenis A-grupis 21.55 kirja saanud itaallane Zane Weir.

Vasaraheitja Adam Kelly võistles samuti B-grupis, kus sai viimasel katsel kirja tulemuse 73.04, mis andis B-grupis teise ja kokkuvõttes seitsmenda koha.

Kelly jaoks ei ole tegemist hooaja tippmargiga, sest kuu alguses heitis ta samuti Leirias 73.28. Tema ülemöödunud aastast pärit isiklik rekord on 74.95.

Esikoha teenis 78.13-ga Ukraina vasaraheitja Mõhhailo Kohhan.

U-23 vanuseklassis oli Eesti kergejõustiklastest parim odaviskaja Johanna Elisabeth Ader, kes sai kaheksanda koha tulemusega 46.68.

Jander Heil’s sixth place finish at the European Winter Throwing Cup is a testament to his hard work and dedication as an athlete. Despite facing tough competition, he was able to showcase his talent and skill on the international stage. This achievement not only reflects positively on him, but also on Estonia as a whole. It serves as a reminder of the talent and potential that exists within our country’s sports community. We look forward to seeing even greater accomplishments from Jander Heil in the future.

Loe rohkem:  VIDEO | Medalikursil liikuv Erm püstitas teivashüppes isikliku rekordi | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga