Jääpurjetaja Marek Lentsius: jääpurjetamine on kõva adrenaliinisõit | Elu

2251152h3d11t24

Tere tulemast Eestisse! Jääpurjetamine on siin väga populaarne ja Marek Lentsius on üks selle ala tõelisi asjatundjaid. Ta on tuntud kui adrenaliinisõidu armastaja, kes on pühendunud jääpurjetamisele ja sellega seotud põnevatele väljakutsetele. Tema kirg ja oskused on teinud temast tõelise legendi Eesti jääpurjetamises. Kui soovid kogeda põnevust ja kiirust tuiskava lume peal, siis on jääpurjetamine kindlasti sinu jaoks. Lähme koos avastama selle ekstreemspordiala võlusid Eestis!

Jääpurjetaja Marek Lentsius sõnas “Ringvaates”, et jääpurjetamine on kõva adrenaliinisõit ning pead tühjendav tegevus.

Sel nädalal toimuvad Pärnu lahel nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlused jääpurjetamises. Kui muidu on Eestis jääpurjetamise harrastajaid mõnekümne ringis, on nüüd jääl 150 kelku. Jääpurjetaja Marek Lentsius sõnas, et eestlaste medalilootus püsib kõrgel, sest esimesed neli purjetajat mahuvad kahe punkti sisse.

Puidust kelk, milles jääpurjetaja istub, võib välja võtta kiiruse 100 kilomeetrit tunnis. “Eks see on selline kõva adrenaliinisõit. Kui võtad veel monotüüp klassi, kus on kaks meest paadis, siis nende kiirus läheb veel kõrgemaks,” selgitas Lentsius.

Eestis on jääpurjetamisega tegeletud üle saja aasta. “Eelmisel sajandil sõideti Ülemiste järvelgi suuri tiitlivõistlusi,” sõnas Lentsius, kelle sõnul on maailmas umbes paar tuhat jäärpurjetamise harrastajat.

Lentsiuse sõnul on jääpurjetamine pead tühjendav tegevus. “Sa tuled hommikul jää peale ja siin ei olegi võimalust millegi muu peale mõelda,” kirjeldas ta.

Jäärpurjetamist proovis ka “Ringvaate” reporter Kaidor Kahar, kes on varem klassikalise purjetamisega kokku puutunud. “Seda väga raske seletada. Ma ei näe midagi, ma ei kuule midagi, ma ei jõua pead liigutada,” kommenteeris ta kogemust. “See oli täiesti arvestatav sooritus, lootust on küll,” kiitis Lentsius.

Kokkuvõttes võib öelda, et jääpurjetamine on Eestis populaarne ja hinnatud spordiala ning Marek Lentsius on üks silmapaistvamaid sportlasi sel alal. Tema kirg jääpurjetamise vastu ning pidev pühendumine on toonud talle mitmeid võite ja tunnustusi. Lentsiuse sõnul pakub jääpurjetamine adrenaliinirohkeid hetki ning väljakutseid, mis teevad sellest tema jaoks erilise spordiala. Loodame, et tema saavutused innustavad noori proovima jääpurjetamist ning edendavad seda ka tulevikus Eestis.

Loe rohkem:  Põnevad pidupäeva kilusuupisted kartuli ja leivaga viivad keele alla | Elu
See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga