Itaalia põllumehed protestisid Roomas | Välismaa

2260602h0554t24

Tere tulemast! Itaalia põllumehed on viimasel ajal Roomas protestinud ja nende hääled on jõudnud kogu maailma tähelepanu alla. Nende põhjuseks on rahulolematus valitsuse poliitikaga seoses põllumajanduse ja maaomandi küsimustes. See protest näitab, et põllumajandustootjad on endiselt võitluses oma õiguste eest ning nende hääl tuleb kuulda võtta. See on märk sellest, kuidas põllumajanduspoliitika mõjutab mitte ainult kohalikku kogukonda, vaid ka laiemat ühiskonda. Sellest teemast on saanud oluline arutelu kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis.

Itaalia põllumehed viisid neljapäeval läbi meeleavaldusi riigi pealinnas Roomas, nõudes peaministrilt Giorgia Melonilt rohkem abi ning Euroopa Liidu poliitikate blokeerimist, mis põllumeeste sõnul kahjustavad nende sektorit.

Põllumehed on avaldanud viimastel nädalatel meelt üle kogu Euroopa, eriti märkimisväärsed meeleavaldused on leidnud aset Prantsusmaal, Poolas ja Saksamaal. Põllumehed on rahulolematud nende kaupade madalate hulgimüügi hindade, kasvavate sisendkulude, odavate importide ja EL-i keskkonnanõuetega.

Üks rühm põllumehi kogunes Rooma linnavalitsuse hoone eest Piazza del Campidoglio väljakul. Meelevaldajad tulid kohale traktoritega ja nõudsid valitsuselt abi.

Põllumehed on oluline valijate grupp Girogia Meloni parempoolsele valitsusele, millel on lähedased suhted peamise põllumeeste esindusorganisatsiooniga Coldiretti. Neljapäeval peetud meeleavaldused korraldasid teised, valitsusega jahedamate suhetega põllumeeste organisatsioonid.

“Meil pole seni sidemeid valitsusega olnud, sest see ei aita meid. Valitsus pole meile lähedane, nii lihtne see ongi,” ütles Sitsiilialt pärit 18-aastane meelavaldaja Mattia Buzzone.

Teine meeleavaldus leidis aset pärastlõunal Rooma antiikstaadioni Circus Maximus lähedal. Ka seal protestinud põllumehed tulid kohale traktoritega.

Varem peetud meeleavalduste järel, mil põllumehed sõitsid traktorites Colosseumi ees, nõustus valitsus taastama maksuvabastuse, mis kadus 2024. aasta alguses.

Reutersi kätte jõudnud eelnõu järgi saavad põllumehed deklareerida kuni 10 000 eurot põllumaa kasutuselt teenitud tulu maksuvabalt ning tulumaks samadele tuludele vahemikus 10 000 kuni 15 000 eurot väheneb poole võrra.

Loe rohkem:  Ukrainlased tulistasid öösel alla pooled raketid | Välismaa

“Meid tuleb väärtustada, sest meil on palju makse, me oleme alati sunnitud sente lugema. Me ei saa elada, varem või hiljem me sureme,” ütles Reutersile põllumees Daniele.

In conclusion, the protest by Italian farmers in Rome highlights the challenges and concerns faced by agricultural workers across Europe. Whether it is issues related to farm subsidies, trade agreements, or environmental regulations, it is clear that farmers are voicing their discontent in order to protect their livelihoods. The protest also sheds light on the need for governments and the European Union to address the grievances of farmers and work towards creating sustainable and equitable agricultural policies. It is essential for the agricultural sector to be supported and valued, as it plays a crucial role in the economy and food security of Estonia and the entire European Union.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga