Itaalia laskesuusatäht tänavu enam starti ei tule | Laskesuusatamine

2272095h7e38t24

Tere tulemast! Täna räägime Itaalia laskesuusatähe ootamatust otsusest mitte osaleda sel hooajal võistlustel. See uudis on põnev ja oluline teema, mis puudutab nii spordi- kui ka laskesuusatamishuvilisi üle maailma. Lisaks sellele uurime, millised võivad olla põhjused selliseks ootamatuks otsuseks ning milline mõju võib see omada nii laskesuusatamisele tervikuna kui ka Itaalia sportlaste tulevikule. Minge koos meiega sügavamale Itaalia laskesuusatähe otsuse tagamaadesse ning avastage uusi põnevaid aspekte laskesuusatamise maailmast!

Itaalia laskesuusataja Dorothea Wierer loobus hooaja viimastest MK-etappidest ning kuulutas hooaja lõppenuks.

33-aastase Wiereri jaoks pole tänavune hooaeg soovitud kujul kulgenud. Itaallanna pole sel hooajal MK-sarjas individuaalalal kordagi pjedestaalile jõudnud ning Nove Mestos toimunud maailmameistrivõistlustel jäi tema parimaks lõppkohaks sprindis saavutatud 10. koht. Lisaks oli Wierer aasta alguses kimpus haigusega, mille tõttu pidi ta eemale jääma nii Oberhofi kui ka Ruhpoldingi MK-etappidelt.

Jaanuaris vihjas laskesuusatäht Gazzetta dello Spordile antud usutluses, et võib hooaja järel sportlaskarjäärile joone alla tõmmata. “Hetkel eelistan keskenduda praegusele. Eks ole näha, mis lähiaastatel juhtuma hakkab. Ma olen otsuse ammu langetanud. Ainult mina ja minu abikaasa Stefano teavad. Räägin kõigest lähemalt hooaja lõpus, praegu ma ei avalikusta midagi,” ütles toona Wierer Itaalia väljaandele.

Nove Mesto MM-i järel avaldas Wierer, et tema hooaeg sai MM-iga läbi, ent ta ei soostunud tulevikuplaane avalikustama. “Mul on olnud väga keeruline hooaeg, kuid see ei ole hüvastijätt,” jäi itaallanna napisõnaliseks.

Wierer on karjääri jooksul võitnud olümpiamängudelt kolm pronksmedalit, MM-idelt 12 medalit, sealhulgas neli kulda, ning tulnud kahel korral MK-sarja üldvõitjaks (2018/19, 2019/20).

Laskesuusatamise MK-sarja hooaja lõpuni jääb veel kolm etappi.

Kokkuvõttes võime öelda, et Itaalia laskesuusatähe loobumine sellest hooajast on kindlasti suur kaotus nii spordimaailmale kui ka fännidele üle maailma. See paneb meie meeskonnad ja laskesuusatamise fännid mõtlema tuleviku väljavaadetele ja võimalustele. Loodame, et järgmine hooaeg toob uusi väljakutseid ja võimalusi ning et spordimaailma naasevad kõik tipptasemel sportlased, sh Itaalia laskesuusatäht. Ootame põnevusega uusi võistlusi ja põnevaid sündmusi järgmistel hooaegadel.

Loe rohkem:  Kehva ja Udam mahtusid esimese 25 sekka, MM-tiitel sakslasele | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga