Ingebrigtsenite isale esitati süüdistus perevägivallas | Kergejõustik

2268186h5d7et24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised kergejõustikumaailmas asetavad fookuse noorele andekale Norra keskmaajooksjale, Jakob Ingebrigtsenile ja tema perekonnale. Ingebrigtsenite isale on esitatud süüdistus perevägivallas, mis on šokeeriv uudis spordimaailmas. See lugu on pannud paljusid inimesi küsima, kuidas selline olukord mõjutab Jakobit ja tema sportlikku karjääri. Kas perekonnastress võib mõjutada tulevikus võistlustel osalemist? See lugu on tõeliselt haarav ja pakub põnevat vaatenurka spordimaailma telgitagustele.

Norra kergejõustikutähtede Jakob, Filip ja Henrik Ingebrigtseni isale Gjert Ingebrigtsenile esitati süüdistus lähisuhtevägivalla eest.

Oktoobri keskel kirjutasid isa juhendamisel jooksmisega alustanud ning tema käe all mitmeid rahvusvahelisi tiitleid võitnud vennad Ingebrigtsenid ajalehes VG avaldatud loos, et lõpetasid temaga 2022. aasta alguses koostöö, sest isa käitus nendega vägivaldselt. “Oleme üles kasvanud isaga, kes on olnud väga agressiivne ja kontrolliv ning kes on kasvatuse osana kasutanud füüsilist vägivalda ja ähvardusi. Siiani tunneme ebamugavust ja hirmu, mis on meis olnud lapsepõlvest saadik,” seisis VG loos.

Mullusel MM-il oli Gjert Ingebrigtsen Narve Nordaasi treenerina küll kohal, kuid Norra kergejõustikuliit ei arvanud teda koondise liikmeks ja seetõttu ei saanud ta akrediteeringut ehk ametlikes treeningpaikades ega staadionil ei saanud ta käia. Samuti ei andnud alaliit talle akrediteeringut peatselt algavaks sise-MM-iks ega Pariisi olümpiamängudeks.

Oktoobri lõpus andis Norra politsei teada, et on juhtumi raames viinud läbi mitu eeluurimist ning algatanud kriminaaluurimise. “Tahan toonitada, et lähisuhtevägivalda puudutavad uurimised nõuavad pikaaegset ja põhjalikku juurdlust,” rääkis politseinspektor Terese Braut Vage siis.

Selle nädala alguses kirjutas Norra meedia, et Gjert Ingebrigtsenile on nüüd esitatud süüdistus lähisuhtevägivalla eest. 58-aastane treener on meedia vahendusel oma süütust kinnitanud.

“Me ei taha süüdistust lähemalt tutvustada, see on uurimise osa ja me ei kommenteeri praegu lähemalt,” sõnas Braut Vage esmaspäeval pressiteate vahendusel. NRK kirjutab, et juurdlusega tahetakse ühele poole saada lihavõttepühadeks ehk märtsi lõpuks.

Loe rohkem:  Nõmmel avati olümpiavõitja Jüri Tarmaku bareljeef | Kergejõustik

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ingebrigtsenite perevägivalla süüdistus on tõsine ja muret tekitav. Perevägivald on ühiskonnas aktuaalne probleem ning see vajab kiiret ja tõhusat lahendust. Sellised vägivalla juhtumid tuleb hukka mõista ning neid tuleb karmilt karistada, et anda selge signaal selle kohta, et selline käitumine ei ole aktsepteeritav. Samuti on oluline pakkuda ohvritele vajalikku tuge ja kaitset. Loodame, et õiglus saab selles konkreetses juhtumis võidule ja et see annab hea näite, kuidas perevägivallaga tõhusalt võidelda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga