Ilves lõpetas finišispurdi toel hooaja pjedestaalil | Kahevõistlus

1710690730 2310537hfff2t24

Estonia’s pride, Ilves, ended the season on a high note, securing a spot on the podium with a powerful final sprint in the biathlon. The crowd erupted in cheers as Ilves crossed the finish line, showcasing incredible skill and determination. This victory solidified Ilves’ status as a top contender in the sport, leaving fans eager to see what the next season will bring. Join us in celebrating Ilves’ success and embracing the excitement of biathlon in Estonia.

Kristjan Ilves tuli hooaja viimasel kahevõistluse maailma karika etapil kolmandaks ja teenis kokkuvõttes viienda koha.

Trondheimis läks Ilves suusarajale neljandalt kohalt. Kui alguses sõideti koos austerlase Franz-Josef Rehrliga kolmandal-neljandal kohal, siis 10 km distantsi teisel poolel sai neid kätte suurem grupp.

Lõpuspurdis oli eestlane aga kõigist nobedaim ning tuli austerlaste Johannes Lamparteri (22.32,0) ja Stefan Retteneggeri (+9,2) järel ikkagi kolmandaks (+1.08,1).

Väga napilt kaotasid Ilvesele sakslane Johannes Rydzek (+1.08,3), norralane Jens Luraas Oftebro (+1.08,9), soomlane Ilkka Herola (+1.09,4) ja jaapanlane Ryota Yamamoto (+1.09,9).

MK-sarja üldvõidu oli juba varem kindlustanud Trondheimis mitte osalenud Jarl Magnus Riiber (Norra; 1870 punkti). Teise koha sai Rettenegger (1530), kolmanda Lamparter (1456), neljanda Jörgen Graabak (Norra; 1350) ja viienda Ilves (1207).

Ilves lõpetas MK-sarja kokkuvõttes viiendal kohal kolmandat hooaega järjest, aga polnud kunagi varem tuhandele punktile isegi lähedale jõudnud (senine rekord 753).

Tänavusel hooajal jõudis ta MK-sarjas viis korda pjedestaalile, olles Otepääl kaks korda teine ning Lahtis, Oslos ja Trondheimis korra kolmas.

Enne 10 km murdmaasõitu:

Ilvese pühapäevane õhulend kandus 134,5 meetri kaugusele ning andis talle 130,8 punkti. Ta stardib sisuliselt koos Franz-Josef Rehrliga, kes teenis temast 0,4 punkti rohkem ning oli kolmas.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Ilves alustab murdmaasõitu 12. kohalt | Kahevõistlus

MK-sarja võidu juba varem kindlustanud Jarl Magnus Riiberi puudumisel võttis hüppevoorus esikoha 141-meetrise õhulennu eest 140,1 punkti saanud Stefan Rettenegger, koondisekaaslane Johannes Lamparter hüppas temast meetri vähem ja sai 138,8 punkti.

Lamparter stardib 10 km suusarajale viis sekundit pärast Retteneggerit, Rehrl saab lähte hüppevõistluse võitjast 36 ja Ilves 37 sekundit hiljem. Järgmine mees Ryota Yamamoto alustab eestlasest omakorda 15 sekundit hiljem.

10 km suusasõit algab Trondheimis Eesti aja järgi kell 15.55.

Viiendat korda MK-üldvõidu teeninud Riiber ei võistle Trondheimis põlvevigastuse tõttu, Norra koondise spordijuht Ivar Stuan selgitas NRK-le reedese proovivooru järel, et Riiberi hooaeg on põlvevigastuse tõttu läbi. “Tal on põlv paistes, seega arvasime, et ei hakka riskima. Võtame päev korraga, aga praegu tundub asi üsna paljulubav,” sõnas Stuan.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ilvese Haanja suusaklubi sportlane Ilves näitas kõrgetasemelist etteastet ning lõpetas hooaja tugeva finišispurdiga pjedestaalil. Tema etteasted kahevõistluses näitavad tema pühendumist ja tipptaset selles spordialas. Ilves on tõestanud end tugeva konkurentsiga võideldes ning tema saavutused inspireerivad teisi sportlasi järgima tema eeskuju. Ilvese edukas hooaja lõpetamine on suurepärane tunnustus tema jõupingutustele ning annab lootust tema tulevastele saavutustele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga