Ilves jäi murdmaasõidus esimesena esikolmikust välja, võit Riiberile | Kahevõistlus

2243355h86a6t24

Tere tulemast! Täna räägime Eesti suusataja Ilvese pettumusest kui ta jäi murdmaasuusatamise võistlusel esimesena esikolmikust välja, andes võidu norralasele Jarl Magnus Riiberile. Ilvese võistlusel osalemine ja nii karm tulemus on paljudele siinmail südamevalu põhjustanud. Vaatamata sellele jääme lootusrikkaks ja usume, et Ilves suudab oma võimekust tulevikus tõestada. Jätkugem toetamist ja õnne soovimist meie kohalikele spordikangelastele!

Sel nädalavahetusel jätkub kahevõistluse maailma karika sari Otepääl, kus meeste 10 km ühisstardist murdmaasõidus näitas kiireimat minekut norralane Jarl Magnus Riiber. Kristjan Ilves teenis neljanda koha (+2,4 sekundit). ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne suusahüpetest saab alguse kell 15.40, kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Robert Lee.

Tänavuse Otepää MK-etapi alguses asus tempot dikteerima sakslane Vinzez Geiger, kuid poolel distantsil läks Riiber temast mööda. Eelviimasel ringil haarasid norralased kolmikjuhtimisest, mille esiotsas oli Jörgen Graabak, kuid Geiger suutis 1,3 kilomeetrit enne lõppu veel neist mööda minna.

Lõpuspurdi peale jäänud distantsil näitas lõpuks klassi aga Riiber, kes ületas finišijoone ajaga 21.28,0, edestades Geigerit 1,7 sekundiga. Kolmandaks kerkis muidu esiviisiku piirimail suusatanud sakslane Johannes Rydzek (+1,8 sekundit).

Kodupubliku ees võistlev Kristjan Ilves tegi hea sõidu ning püsis terve aja esikümne sees. Eestlane lõpetas 10 km distantsi tugeva lõpu tõttu neljanda kohaga, kaotades liidrile 2,4 sekundiga.

Enne võistlust:

Kodupubliku ees võistlev Kristjan Ilves sai neljapäeval toimunud proovivõistlusel hakkama 99,5-meetrise õhulennuga, mille eest teenis 127,1 punkti ning neljanda koha.

Eestlane ütles, et võtab minimaalse eesmärgina ette koha esikuuikus, kus ta Otepääl varasemalt lõpetanud ei ole. “Sealt ülespoole võtan kõik vastu. Kui nüüd vaadata neid tulemusi, mis [neljapäeval] olid, siis sellistes oludes on ka pjedestaalikoht võimalik. Kõik sõltub paljuski hüppest,” ütles Ilves ERR-ile.

Loe rohkem:  Kristjan Ilves lõpetas koduse MK-etapi neljanda kohaga | Kahevõistlus

Samas ei ole tal viimasel ajal hüppemäel kõige parem vorm olnud. “Loomulikult ma pole hetkel päris seal, kus tahaksin olla, aga ma proovin sel nädalavahetusel selle peale mitte mõelda. Teen seda, mis jalas on ja loodetavasti tulevad head hüpped ka järgmistel päevadel. Pigem oligi lihtsalt peas vaja puhkust hüpetele ja [proovivõistlus] näitas, et see tasus ära,” ütles kahevõistleja.

Proovivõistluse parim oli austerlane Stefan Rettenegger, kes sai 102-meetrise hüppe eest 129 punkti. Mullune MK-sarja üldvõitja ning Otepääl nii esimese kui teise koha teeninud austerlane Johannes Lamparter lõpetas neljapäevase proovi viienda kohaga (97 meetrit; 125,9 punkti).

Reedene võistluspäev algab Otepääl kell 13.30 meeste 10 km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga. Meeste hüppevõistlus algab kell 15.40.

Kuigi oli kahju näha, et Ilves jäi murdmaasõidus esimesena esikolmikust välja, tuleb siiski tunnustada tema pingutust ja võitlust. Kahevõistluse tase on väga kõrge ja konkurents tihe. On oluline meeles pidada, et spordis on alati omad üles- ja allakäigud ning see on osa mängust. Ilves on kindlasti tõestanud end tugeva sportlasena ja kindlasti on tal tulevikus veel võimalusi tõusta esikolmikusse. Jääme ootama tema järgmisi võistlusi ja jagame talle toetust ning tunnustust tema pühendumuse eest kahevõistlusele.