Tere tulemast Eestisse, kus iluvõimlemise maastikul toimuvad suured muutused! Viimastel aastatel on iluvõimlemine kogenud olulisi reeglimuudatusi, mis on muutnud selle spordiala dünaamilisemaks ja konkurentsivõimelisemaks kui kunagi varem. Uued reeglid on toonud kaasa uusi võimalusi ja väljakutseid võimlejatele ning süvendanud iluvõimlemise populaarsust nii noorte kui ka kogenud sportlaste seas. Olge valmis kogema innovatsiooni ja kirge, kui sukeldute Eesti iluvõimlemise maailma ning tunnete adrenaliini ja põnevust nende suurte muutuste keskel!
Pariisi olümpiamängude järel muutuvad iluvõimlemises taas reeglid, mis nõuavad sportlastelt riskiderohket ja äärmiselt osavat vahendi-käsitsemise oskust.
Aastatega on iluvõimlemises reeglid aina keerulisemaks läinud ja nõuavad sportlastelt kavades elementide ja vahendi tehnika sooritamises erakordset osavust.
Pariisi olümpiamängude järel jääb trikitamist vähemaks ja seda muutust ootab Carmel Kallemaa, kes lisaks võistlemisele tegutseb ka koregraafi ja treenerina.
“Ma väga-väga ootan järgmist aastat. Pärast olümpiamänge tulevad uued reeglid. Tagasi tuuakse see ilu, trikke võetakse palju vähemaks ja peab näitama neid ilusaid kõrgeid tasakaale ja hüppeid. Ma väga ootan seda, et saaks selle päris iluvõimlemise tagasi tuua,” alustas Kallemaa.
“Praegu on see peaaegu nagu tsirkus, et sa pead viskama 20 väikest viset, siis viis kõrget ja selle juures jõudma veel üheksa elementi teha ja siis veel kaks tantsusammu seeriat. Ma väga ootan järgmist aastat, kus need arvud lähevad palju väikesemaks ja saab tõesti ilu ja neid lugusid näidata platsi peal.”
Individuaalses mitmevõistluses hooaja esimesel Grand Prix etapil Tartus seitsmenda koha saanud ning seejärel teisel etapil Hispaanias tugevamas konkurentsis 15. koha teeninud Kallemaa on vahendi tehnikat aina paremaks lihvinud, sest võistleb ka rühmaga ja õpetab Kanadas Glimmeri klubis noori.
“See aitab palju kaasa. Mul on trennis kogu aeg vahend käes ja kui ma koostan teistele kavasid, siis on mul ka vahend kogu aeg käes. See tuleb aastatega, et ma saan järjest vanemaks ja ei pane korraga kava raskeks, vaid iga aastaga natukene juurde. Kui keegi tahab jälle alla tõmmata, siis paneme jälle juurde ja tõuseme jälle ülesse. Olen treener ja koreograaf meie Kanada Glimmeri klubis. Mina koostan kõikide kavad, et see on umbes üle saja kava aastas ja väikestele meeldib neid ära unustada, nii et ma pean sada kava endal peas hoidma.”
Carmelit ennast juhendab ema, varasem maailmameister Janika Mölder, kellega koos koostasid nad tänavuseks hooajaks põnevate teemadega võistluskavad.
Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti iluvõimlemine seisab ees suurte reeglimuudatuste. Need muudatused võivad tuua kaasa uusi väljakutseid ja võimalusi sportlastele ning treeneritele. Oluline on jälgida, kuidas need muudatused mõjutavad võimlemise arengut riigis ja rahvusvahelisel tasandil. Eesmärk on kindlasti tagada sportlastele parimad võimalused enda oskuste arendamiseks ja võistlusvõimelisuse tõstmiseks. Jääme huviga ootama, kuidas need reeglimuudatused iluvõimlemist Eestis edasi kujundavad.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus