Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised näitavad, et Saksamaa majanduskasvu prognoos on langenud, mis võib omada mõju ka meie enda majandusele. See uudis on oluline mitte ainult Saksamaa, vaid kogu Euroopa jaoks ning meie siin Eestis peame olema valmis võimalikeks mõjudeks. Olles osa Euroopa Liidust ja tihedalt seotud teiste Euroopa riikide majandustega, on oluline olla kursis selliste prognoosidega ning teha vajadusel ettenägelikke otsuseid meie enda majanduse kaitseks. Loodame, et see uudis aitab meil mõista, kui oluline on olla tähelepanelik ja valmis muutusteks ülemaailmses majanduses.
Müncheni Ifo-instituut teatas, et sel aastal kasvab Saksamaa majandus vaid 0,7 protsenti, varem prognoosis Ifo, et majandus kasvab 0,9 protsenti.
Ifo muutis oma detsembri keskpaigas tehtud prognoosi, kuna Saksamaa peab eelarvekriisi tõttu kulutusi kärpima. Eelmisel aastal kahanes Euroopa suurim majandus 0,3 protsenti, vahendas Deutsche Welle.
“Meie hinnangul kärbiti föderaaleelarvet umbes 19 miljardi euro ulatuses. Ettevõtted ja majapidamised jäävad suurema surve alla ning riigi kulutused vähenevad,” ütles Ifo ökonomist Timo Wollmershäuser.
Saksamaal puhkes hiljuti eelarvekriis ning selle lahendamiseks leppis võimuliit kokku kärbetes. Kärped puudutavad energiatoetusi ettevõtetele ja tarbijatele ning transpordiinvesteeringuid.
Wollmershäuser ütles, et detsembris polnud veel selge, millises ulatuses kulutusi kärbitakse või makse tõstetakse.
Eelarve kriisi tekkimise põhjuseks oli novembri keskpaiku langetatud Saksamaa põhiseaduskohtu otsus, millega tunnistati põhiseadusvastaseks 60 miljardi euro tõstmine koroonakahjude leevendamise fondist kliima ja rohelise ülemineku fondi.
Kuigi Ifo on langetanud Saksa majanduskasvu prognoosi, ei tohiks Eesti olla liialt mures. Loomulikult mõjutab Saksamaa majanduse olukord ka meie enda majandust, kuid meil on võimalik olukorda leevendada oma tugeva majandusreformide ja paindliku tööturuga. Lisaks sellele on Eesti majandus mitmekesistunud ja meil on head kaubandussidemed teiste Euroopa riikidega. Seega, kuigi olukord võib olla keeruline, on meil ka palju võimalusi ja ressursse, et sellest üle saada.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus