Ida-Viru hotellid kaotasid idapiiri sulgemisega 120 000 ööbimist aastas | Majandus

2080805h8d8ct24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aja sündmused on mõjutanud Ida-Viru hotelle rängalt, kuna idapiiri sulgemine on põhjustanud neile lausa 120 000 ööbimise kaotuse igal aastal. See on märkimisväärne kaotus majanduslikult ja kultuuriliselt, kuid samas annab see võimaluse mõista piirkonna ainulaadset dünaamikat ja kohanemisvõimet. Lisaks sellele, et saate nautida hotellide pakutavaid teenuseid, saate avastada piirkonna rikkalikku ajalugu, kaunist loodust ja kohalikku kultuuri. Tulge ja avastage Ida-Virumaa võlusid!

Ida-Viru hotellid nuputavad, kuidas keerulisel ajal uusi külastajaid meelitada. Vene piiri sulgemisega kaotasid maakonna majutusasutused 120 000 ööbimist aastas. Hotell Narva loodab siseturiste ning soomlasi meelitada uue spaa ja saunakeskusega.

Kogu Narva peale on 150 hotellikohta, neist kolmandik hotellis Narva. Hotelli täituvus kõigub 50 protsendi kandis. 40 inimest mahutav saunakeskus, kolme mullivanni ja nelja saunaga, rajati keldrisse ning nüüd saab hotell end reklaamida Eesti idapoolseima spaana.

“Meie loodame, et tõstame umbes 10 protsendi võrra täituvust ja see on peamine eesmärk. Aga sel aastal ei ole Vene turisti ja see on kõige suurem mõjutegur,” ütles hotell Narva tegevjuht Vladimir Aret.

 Maakonna suured spaad kiidavad Narva hotelli julguse eest keset kriisi investeerida, kuid risk on samuti olemas.  

“Lätlaste jaoks me oleme natuke liiga kauged madalhooajal, soomlaste jaoks natuke liiga piiri lähedal. Vene turust ma üldse enam ei räägi, see kadus ära ja enam tagasi ei tule, mis paneb mõtlema, et kuidas edasi ja kuidas me siin hakkama saame,” lausus Narva-Jõesuu Medical SPA juht Karina Küppas.

Ida-Viru turismikorraldajad kinnitavad, et Vene turistiga on hotellidel jalad põhjas ja langeda pole enam kuhugi. Edasi saab vaid kasvada. Eelmisel aastal ööbis Ida-Virumaal üle 300 000 siseturisti. Soomlasi oli vaid 16 000, kiire lootus on ärituristile.

Loe rohkem:  Ettevõtjad kiidavad Rootsi elektriühenduse ideed, oma raha eest seda siiski ei ehitaks | Majandus

“Meil käib õiglane üleminek, millega seoses kasvab mühinal äriturism. Siia on juba tulnud suuri tehaseid ja juba praegu on puudu majutuskohti just sellele ärikliendile,” ütles Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen.

Narva hotelli spaa ja saunakeskuse ehitus maksis 800 000 eurot, neljandik summast saadi EAS-ist. Tänavu saab Ida-Virumaal turismiettevõtluseks raha küsida ka õiglase ülemineku fondist.

In conclusion, the closure of the eastern border has had a significant impact on the hotel industry in Ida-Viru County, resulting in the loss of 120,000 overnight stays per year. This has undoubtedly had a negative effect on the local economy and the businesses that rely on tourism revenue. It is crucial for the government and local businesses to work together to find alternative solutions to offset these losses and attract visitors from other areas. Additionally, it is important to continue monitoring the situation and implementing measures to support the affected businesses during these challenging times.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga