HS: Soome on valmis turvama NATO liitlase Rumeenia õhuruumi | Välismaa

2238414hbc27t24

Tere tulemast! Soome on hiljuti kinnitanud oma valmisolekut turvata NATO liitlase Rumeenia õhuruumi. See samm kinnitab Soome pühendumust alliansi turvalisusele ning tugevdab Euroopa Liidu ja NATO vahelist koostööd. See uudis on oluline mitte ainult Soome ja Rumeenia jaoks, vaid kogu Euroopa jaoks, näidates ühtsuse ja solidaarsuse väärtusi kaitsevaldkonnas. Sellised sammud aitavad kindlustada meie piirkonna stabiilsust ja jätkuvat turvalisust. Loodame, et see koostöö jätkub ja toob kaasa veelgi tugevama liitlassuhete võrgustiku kogu Euroopas.

Soome on valmis saatma oma hävitajad NATO õhuturbemissioonile Rumeeniasse, kirjutab ajaleht Helsingin Sanomat. Soome kaitseministeerium annab reedel aru Soome osalemisest niinimetatud rahuaja missioonidel.

Rahuaja NATO ülesannete hulka kuuluvad lisaks õhuturbemissioonidele NATO alalised mereväeüksused ja NATO mitmerahvuselised lahinguüksused ehk maaväed, mis on viimastel aastatel paigutatud NATO kaheksasse idapoolsesse liikmesriiki, vahendab Helsingin Sanomat.

NATO-l on õhuturbemissioonid Eestis, Lätis, Leedus, Islandil, Rumeenias, Bulgaarias ja Poolas.

Balti riikide õhuturbega on liitlased tegelnud vahetustega, sest neil riikidel puuduvad oma hävituslennukid. Islandi õhuruumi on turvatud hooajaliselt.

NATO liitlased on toetanud ka Rumeenia ja Bulgaaria õhuturbevõimekust pärast Krimmi okupeerimist Venemaa poolt. Poolasse on saadetud täiendavad lennukid.

Rumeenias teostatakse õhuturvet Fetesti õhuväebaasist. Viimasel ajal on Rumeenias õhuturbega tegelenud Türgi ja Saksamaa. Mõlemad saatsid novembris Rumeeniasse neli oma hävituslennukit.

Varem avalikustatud andmete järgi eeldatakse, et Soome osaleb ka alaliste mereväeüksuste operatsioonides, kuid praeguses etapis mitte lahingujõududes.

Soome kaitseminister Antti Häkkänen on varem avalikkuses rääkinud näiteks reservväelaste teenistustingimustest, mis pole veel selged. Kui Soome saadaks missioonidele suurema hulga maavägesid, oleks vaja reservväelasi.

Overall, the readiness of Finland to secure the NATO ally Romania’s airspace is a positive development for regional security in the Baltics and Eastern Europe. It demonstrates a commitment to collective defense and solidarity within the NATO alliance. Estonia, as a neighboring country, welcomes this stance and views it as a step towards enhancing security and stability in the region. The cooperation between Finland and Romania in this matter also highlights the importance of joint efforts in ensuring the security of NATO member states. It is a reassuring sign for Estonia and its allies in the region.

Loe rohkem:  Sõja 728. päev: Ukraina sõnul ründab Venemaa aktiivselt Marjinka suunal | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga