Horvaatia jalgpallikuulsus lahkub Ceferini võimuihale viidates UEFA-st | Jalgpall

2228856h5617t24

Tere tulemast Eestisse! Horvaatia jalgpallikuulsus on tekitanud suurt kõneainet lahkumisotsusega, süüdistades UEFA presidenti Aleksander Ceferinit võimuihaluses. See skandaalne sündmus on pannud kogu jalgpallimaailma kõnelema ning meil on hea meel kutsuda teid osalema aruteludel ja jagama oma seisukohti selle kohta. See on suurepärane võimalus näidata oma kirge jalgpalli vastu ning saada osa rahvusvahelisest spordimaailmast. Tulge ja lööge kaasa selles põnevas diskussioonis!

Euroopa jalgpalliliidu UEFA jalgpallijuht Zvonimir Boban on otsustanud ametist tagasi astuda, sest ei nõustu organisatsiooni presidendi Aleksander Ceferini plaaniga oma ametiaega pikendada.

56-aastane sloveen Ceferin asus UEFA presidendina ametisse aastal 2016 ja kehtestas organisatsiooni reformipaketi osana reegli, et president ja täitevkomitee liikmed võivad ametis olla maksimaalselt 12 aastat ehk kolm ametiaega. Bobani sõnul tahab Ceferin aga reeglit muuta ning presidendina jätkata ka pärast 2027. aastat.

Kuna Ceferin võttis Michel Platinilt töökohustused üle prantslase 2019. aastani kestma pidanud ametiaja keskel, ei tunne Ceferin Guardiani hinnangul, et tema kolm esimest tööaastat peaksid arvesse minema.

“Rääkisin UEFA presidendiga Hamburgis toimunud viimase täitevkomitee kohtumisel esile kerkinud probleemist, nimelt ettepanekust muuta UEFA statuuti, et Ceferin saaks oma mandaadi lõppedes uuesti presidendiks kandideerida,” kirjutas Boban neljapäeval Horvaatia uudisteportaalis Telegram ilmunud avalikus kirjas. “Kui avaldasin oma sügavat muret ja vastumeelsust, vastas president, et ta ei näe selles ühtegi õiguslikku ega moraalset või eetilist probleemi ning kavatseb kahtlemata ettepanekuga edasi minna.”

“Mõistan täielikult, et miski pole täiuslik, kindlasti mitte mina ise. Tean ka, et peame nõustuma kompromissidega, aga kui oleksin nõus otsusega, mis on nii vale, läheksin vastuollu põhimõtetega, millesse ma sügava kindlusega usun. Ma ei ole mingi kangelane ja tean, et paljud jagavad minuga sama arusaama, mis võib olla naiivne, aga kahtlemata õige,” lisas Boban.

Loe rohkem:  Ravens Futsal sai veerandfinaali esimeses mängus kindla võidu | Jalgpall

“Nende kolme aasta jooksul on mu suhted ja koostöö nii Aleksanderi kui teiste kolleegidega UEFA-s olnud suurepärased, tahan neid selle eest tänada ja soovin neile parimat. Mul on kahju teatada, aga lahkun UEFA-st,” lõpetas Horvaatia koondise eest 49 mänguga 12 väravat löönud ja oma riigi 1998. aasta MM-il kolmandaks aidanud jalgpallikuulsus.

Kokkuvõttes, Horvaatia jalgpallikuulsus on otsustanud lahkuda UEFA-st, viidates selleks organisatsiooni võimuihale. See otsus on tekitanud palju kõneainet nii Horvaatias kui ka üle maailma. Kuigi see on kindlasti suur kaotus Horvaatia jalgpallile, võib see samas viidata sügavamatele probleemidele UEFA-s ja vajadusele reformide järele. Sellegipoolest jääb lahkumise tagajärg ning mõju jalgpalli tulevikule alles näha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga