Hokikoondis alustab OM-valikturniiri: vastased võivad meid alahinnata | Eesti koondis

2246169h2cect24

Tere tulemast Eesti hokifännidele! Rahvuskoondis on valmistumas oluliseks sündmuseks – olümpiamängude valikturniiriks. Vastased võivad meid alahinnata, kuid meie meeskond on valmis tõestama oma võimeid ja võitlema koha eest tulevasteks olümpiamängudeks. Eestlaste kirg ja pühendumine hokile on tuntud kogu maailmas ning meil on kindel usk meeskonna võimekusse. Olge valmis toetama meie meeskonda sellel põneval teekonnal, sest üheskoos suudame saavutada suuri asju! Aitäh, et olete meiega ja jääge hokikoondise tegemistega kursis.

Eesti jäähokikoondis osaleb sel nädalal olümpiamängude valikturniiril Poolas, kus lisaks võõrustajale mängitakse Lõuna-Korea ning Ukrainaga. Tugevalt turniirilt pääseb otsustavasse kvalifikatsiooniringi vaid võitja.

Detsembris 2026. aasta taliolümpia teise ringi valikturniiri võitnud Eesti jäähokikoondis kohtub nüüd Poolas maailma reitingu järgi märgatavalt paremate vastastega, kuid erinevalt paari kuu tagusest ajast on meil nüüd mõne erandiga koosseisus ka enamik meie tugevamaid ja kogenumaid mängijaid.

“Kaks kindlasti väga olulist puudujat on Kristjan Kombe ja Erik Embrich,” rääkis ERR-ile koondise kapten Robert Rooba. “Nad on kaks meie parimat keskründajat ja see on meeskonna üks tähtsamaid kohti. Kindlasti jätab see mingi jälje, aga järjekordselt saavad nooremad ja teised mehed võimaluse. Arvan, et pikas perspektiivis tuleb see meile ainult kasuks. Kevadel, kui kõik on rivis, siis oleme jälle kindlasti tugevamad.”

Rooba tunnistas, et Poola, Lõuna-Korea ning Ukraina on vastastena Eesti koondisest koosseisu valguses tugevamad, aga meeskonnale on sellised kohtumised väga heaks väljakutseks. “Oodata on väga keerulisi mänge, aga kindlasti meie võimalus seisneb selles, et ma usun, et vastased alahindavad meid mingil määral ja meil on uusi ässasid varrukas, mida neile näidata,” sõnas kapten.

“Vastased on meile heaks väljakutseks,” arvas ka koondise peatreener Petri Skriko. “Need on sellised meeskonnad, keda peaksime ühel päeval võitma, kui soovime saada paremaks. Ma näen ja tunnen meie meeskonna puhul, et tahame seda. Seega: miks mitte, võidame neid kohe.”

Loe rohkem:  Eesti pidi OM-valikturniiri avamängus võõrustaja paremust tunnistama | Eesti koondis

Eesti alustab valikturniiri maailma 16 parema hulka jõudnud Poola vastu.

Eesti hokikoondis alustab olulist olümpiamängude valikturniiri ja meie vastased võivad meid alahinnata. Meie meeskond on tugev ja motiveeritud ning suudab kindlasti üllatada. See on meie võimalus tõestada end maailmatasemel ja näidata, et Eesti on võimeline saavutama suuri asju hokis. Meie fännide toetus annab meile veelgi jõudu ja motivatsiooni. Olümpiamängudele pääsemine oleks suur saavutus meie riigile ja näitaks maailmale, et Eesti hokikoondis on tõsine jõud rahvusvahelisel areenil. Oleme valmis võitluseks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga