HÕFF-i avab Sander Marani täispikk debüüt “Mootorsaed laulsid” | Film

2287935hab67t24

Tere tulemast Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile, kus tänavune avafilm on midagi erakordset – Sander Marani täispikk debüüt “Mootorsaed laulsid”. See põnevik, mis toob vaatajateni unikaalse kombinatsiooni õudusest ja fantaasiast, on tõeline maiuspala kõigile filmisõpradele. Marani looming on täis pinget, ootamatuid pöördeid ja visuaalselt kaunilt komponeeritud stseene. Nii et olge valmis sukelduma sügavale kõhedusttekitavasse maailma, kus mootorsaagide helid sulanduvad laulukaare all kumisevate meloodiatega. HÕFF-i avamine saab olema midagi enneolematut!

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide avamisel esilinastub režissöör Sander Marani esimene täispikk mängufilm “Mootorsaed laulsid”, mida autor ise nimetab häbituks action-õudus-muusikal-komöödiaks.

Filmis keerab verine mootorsaemõrtsukas värske armastajapaari elu pea peale ja nii saab alguse hullumeelne seikluste rägastik. “Mootorsaed laulsid” võtete algusest ekraanile jõudmiseni kulus minimaalse eelarve juures kokku kümme aastat.

Filmis kehastavad armastajaid Karl-Joosep Ilves ja Laura Niils, mootorsaemõrtsukana astub üles HÕFFi kunagine tegevjuht Martin Ruus ja tema ema kehastab Rita Rätsepp. Teistes osades Janno Puusepp, Ra Ragnar ja Henryk Johan Novod, Rasmus Merivoo, Maria Reinup jpt. Lauluhäälega on panustanud ka Koit Toome.

“See on minu kireprojekt,” ütleb Sander Maran. “Mootorsaed laulsid” tegemise üheks ajendiks on ka Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, mille püsikülastaja on Maran aastaid olnud.

Avatseremoonial kõlavad lisaks Kai Tarmula lavastatud muusikalist “Kuidas kuningas kuulsaks kippus” pärit laulud, mida esitavad Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilased Antti Kammiste juhitava vilistlasansambli saatel. Etteaste on pühendatud laulude autorile, legendaarse telelavastuse “Kuidas kuningas kuu peale kippus” heliloojale Peeter Volkonskile, kes saab kätte HÕFFi tänuauhinna.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 26.–28. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses.

Kokkuvõttes võib öelda, et Sander Marani debüütfilm “Mootorsaed laulsid” on õnnestunud segu õudusfilmist ja mustast huumorist. Film avas HÕFF-i suurejooneliselt ning pakkus vaatajatele põnevust ja adrenaliini. Marani oskuslik käekiri ning tugev lavastajatöö teevad temast kindlasti ühe paljulubavama noore filmitegija Eestis. Film oli haarav ning jäi vaatajale kauaks meelde. HÕFF-i külastajad said kindlasti nautida meisterlikult loodud õhkkonda ja pinget, mis “Mootorsaed laulsid” pakub. Oleme kindlad, et Sander Marani teele on ees ootamas helge tulevik filmimaailmas.

Loe rohkem:  Kumu dokumentaal pakub mitmekesist valikut arhitektuuri- ja portreefilme | Film

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga