Hiina lubas pärast USA Tiktoki-hääletust kaitsta oma firmade huve | Välismaa

2307498h7cf7t24

Hiina lubas pärast USA Tiktoki-hääletust kaitsta oma firmade huve, tõotades võtta meetmeid nende õiguste kaitsmiseks. See samm peegeldab Hiina pühendumust oma ettevõtete kaitsmisele rahvusvahelisel tasandil ning näitab nende valmisolekut seista vastu välisriikide survele. Selline kindel seisukoht annab tunnistust Hiina järjekindlusest ja enesekindlusest oma majandusliku jõu ja kohaloleku suhtes maailmaareenil. See areng võib mõjutada globaalset majanduslikku ja poliitilist maastikku, luues uusi väljakutseid ja võimalusi rahvusvahelise koostöö ja kaubanduse valdkonnas.

Hiina teatas neljapäeval, et rakendab kõiki vajalikke meetmeid kaitsmaks oma firmade huve välismaal. Kolmapäeval võttis USA esindajatekoda vastu Hiina sotsiaalmeediafirma Tiktok keelustamise eelnõu.

Hiina teade järgnes USA esindajatekoja hääletusele, millega kiideti heaks eelnõu, mis sunnib videojagamisplatvormi Tiktok katkestama sidemed oma Hiina omanikfirmaga või olema silmitsi keeluga Ühendriikides.

“USA esindajatekojas heakskiidetud eelnõu annab USA-le võimaluse seista õiglase konkurentsi põhimõtete ja rahvusvahelise kaubanduse reeglite vastasel poolel. Kui niinimetatud riikliku julgeoleku põhjuseid kasutatakse tahtlikult teiste riikide paremate ettevõtete survestamiseks, siis ei saa õiglusest rääkida,” ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Wang Wenbin.

“USA peaks tõeliselt austama turumajanduse ja õiglase konkurentsi põhimõtteid ning lõpetama välisfirmade ebaõiglase mahasurumise,” ütles pressiesindaja, lisades, et Hiina “rakendab kõiki vajalikke meetmeid kaitsmaks resoluutselt oma legitiimseid õigusi ja huve”.

Tiktoki tegejuht Shou Zi Chew kutsus varem ameeriklastest kasutajaid oma häält kuuldavaks tegema.

“Me usume, et saame sellest üheskoos üle. Kaitske oma põhiseaduslikke õigusi. Tehke oma hääl kuuldavaks,” ütles Shou suhtlusplatvormile X postitatud videosõnumis.

Kuigi Hiina on lubanud kaitsta oma firmade huve pärast USA-s TikToki hääletust, on oluline meeles pidada, et rahvusvahelised suhted on keerulised ja ettearvamatud. Hiina ja USA vahelised pinged võivad mõjutada mitte ainult ettevõtteid, vaid ka maailma majandust tervikuna. Oluline on leida tasakaal vastastikuse kasu ja koostöö vahel, et tagada stabiilsus ja jätkusuutlikkus globaalses ärikeskkonnas. Loodame, et Hiina ja USA suudavad leida rahumeelse lahenduse oma erimeelsustele ning edendada vastastikust koostööd ja mõistmist.

Loe rohkem:  Itaalia põllumeeste protest laieneb | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga