Henriksson Soome Rootsi Rahvapartei juhiks tagasi ei kandideeri | Välismaa

2282010hcc48t24

Tere tulemast Eestisse! Henriksson Soome Rootsi Rahvapartei juhtimisest loobumine on tekitanud segadust ja põnevust Soome poliitikas. Tema otsus mitte kandideerida järgmistel valimistel paneb kahtlemata aluse uuele ajastule erakonna juhtimises. Kuid mis saab edasi? Kas uus juht suudab täita Henrikssoni kingad või ootab erakonna ees mõni teine suund? Välismaa poliitikas toimuv pakub alati huvi ja mõtisklust ning see areng on kindlasti üheks oluliseks teemaks ka siin, Eestis.

Soome Rootsi Rahvapartei (RKP) juht ja haridusminister Anna-Maja Henriksson teatas teisipäeval, et ei kandideeri suvel erakonna juhiks tagasi.

Henriksson teatas alles hommikul, et annab teisipäeval pressikonverentsi. Seal ütles ta, et ei kandideeri suvel erakonna juhiks tagasi. 

“Ma annan teatepulga hea meelega edasi. Olen uhke kõige üle, mida oleme koos saavutanud. Nüüd on aeg uus lehekülg pöörata ja edasi liikuda ning tehes seda üheskoos,” rääkis Henriksson

Ta ütles, et EL-i valimised on viimane kampaania, mida ta RKP juhina veab. Henriksson ütles jaanuaris, et kandideerib juunis toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel. 

Henriksson oli justiitsminister aastatel 2011-2015 ning 2019-2023. Eelmisel aastal liitus RKP Soome uue võimuliiduga ja Henrikssonist sai siis haridusminister.  

Kuigi Henriksson ei kavatse Soome Rootsi Rahvapartei juhiks tagasi kandideerida, tuleb kindlasti hinnata tema senist juhtimist erakonna eesotsas. Tema otsus enda tagasitõmbumise kohta võib viidata uue juhiotsingu algusele erakonnale ning pakkuda võimalust värskete ideede ja nägemuste tekkimiseks. See on oluline hetk erakonnale ja võib tuua kaasa positiivseid muutusi ning uut energiat erakonna tegevustes. On huvitav jälgida, milline suund erakond tulevikus võtab ja kuidas nad oma eesmärke edasi arendavad.

Loe rohkem:  Kreml hakkas vahistama Navalnõi matustel käinud inimesi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga