Haridusministeerium soovib Tallinna Tõnismäe hoonest välja kolida | Eesti

1184628h107ft24

Tervitused! Haridusministeerium on teatanud oma kavatsusest kolida välja ajaloolisest Tallinna Tõnismäe hoonekompleksist. See otsus on tekitanud palju vastakaid arvamusi ja kõneainet kogu Eestis. Paljud küsivad, mis saab hoone ajaloolistest ruumidest ja kuidas see mõjutab haridusministeeriumi tegevust tulevikus. On selge, et see otsus avab arutelu nii hoone ajaloost kui ka Eesti haridussüsteemi praegustest vajadustest. Lähme sügavamale sellesse teemasse ja saame teada, mida see kolimine tegelikult endaga kaasa toob.

Haridus- ja teadusministeerium esitas Riigi Kinnisvara AS-ile ettepaneku lõpetada üürileping Tallinnas aadressil Tõnismäe 5a ning kolida hoonesse aadressil Tõnismäe 11, mida praegu kasutab haridus- ja noorteamet.

Haridus- ja noorteamet, mis praegu asub aadressil Tõnismäe 11, plaanitakse kolida aadressile Lõõtsa tn 4.

Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul otsib ministeerium nii Tallinnas kui Tartus võimalusi vähendada riigi kasutuses olevate hoonete arvu.

“Riigis on võetud eesmärk vähendada riigiasutuste kinnisvarakulusid. Haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas soovime vähendada ja optimeerida eelkõige büroopindade kasutust,” kirjutas Vinter-Nemvalts ettepanekus.

“Tõnismägi 5a vahetus läheduses asub riigi omandis olev Tõnismägi 11 hoone, mida hetkel kasutab haridus- ja noorteamet. Erinevate alternatiivide kaalumisel on osutunud sobivaimaks lahenduseks kolida haridus- ja noorteamet ühte hoonesse Lõõtsa tn 4. Seejärel on võimalik haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esindus kolida ümber vabanevasse Tõnismägi 11 hoonesse,” ütles Vinter-Nemvalts.

Kantsleri sõnul väheneb kolimise tulemusena oluliselt ministeeriumi kasutuses olev büroopind Tallinnas. Samuti vähenevad ministeeriumi kulud.

Tõnismägi 5a aastane kinnisvara kulu on Riigi Kinnisvara AS-i prognooside järgi 2024. aastaks 449 521 eurot (ilma käibemaksuta), kuid Tõnismägi 11 käesoleva aasta kinnisvarakulu prognoos on ca 54 000 eurot.

Haridus- ja teadusministeerium soovib Tõnismägi 5a üürilepingu lõpetada 30. novembril 2024.

Loe rohkem:  Vene kodanikelt KOV valimistel hääleõiguse võtmisega läheks kiireks | Eesti

Kokkuvõtteks võib öelda, et Haridusministeeriumi otsus kolida Tallinna Tõnismäe hoonest välja on tekitanud tugevaid emotsioone ja vastukaja. Kuigi otsus võib mõjutada oluliselt ministeeriumi töötajaid ning asutuse igapäevast tegevust, on see seotud ka laiema põhjendusega parema ja efektiivsema ruumikasutusele ning ressursside optimaalsele kasutamisele. Loodetakse, et antud muudatus aitab Haridusministeeriumil paremini täita oma ülesandeid ning tagada kvaliteetse hariduse kättesaadavuse kõigile Eesti elanikele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga