Haridusministeerium kontrollib Ida-Viru koolijuhtide keeleoskust | Eesti

2266665h2758t24

Haridusministeerium on algatanud uue initsiatiivi, mis keskendub Ida-Viru koolijuhtide keeleoskuse kontrollimisele. See samm on võetud selleks, et tagada koolijuhtide võime suhelda nii eesti kui ka vene keeles, mis on oluline osa haridussüsteemi mitmekesisuse toetamisel. Kvaliteetne keeleoskus aitab koolijuhtidel paremini toetada mitmekultuurilist õpikeskkonda ning tagada kõigile õpilastele võrdsed võimalused ja kvaliteetne haridus. See algatus on samm õiges suunas, et tagada Ida-Viru koolide juhtimise tõhusus ja jätkusuutlikkus.

Ida-Virumaal kontrollib haridus- ja teadusministeerium sel kevadel eestikeelsele õppele üleminekul haridusasutuste juhtide vastavust kehtivatele nõuetele.

Haridus- ja teadusministeeriumi kontroll keskendub kolme Ida-Virumaa linna haridusasutuste juhtidele. Kohtla-Järve haridus- ja kultuurivaldkonna abilinnapea Deniss Šalkauskas ütles, et nemad suhtuvad eesootavasse kontrolli suurema ärevuseta. Probleeme on neil vaid mõne lasteaia juhiga.

“Meie koolide kõik direktorid ja õppealajuhid vastavad eesti keele nõuetele. Kui võtame meie lasteaiad, mida on 14, siis kaks neist ei vasta eesti keele oskuste nõuetele,” lausus Šalkauskas.

Haridus- ja teadusministeeriumi jaoks on haridusasutuste juhtide pädevusseire üks osa eestikeelsele õppele üleminekul toimuvatest haridusasutuste kontrollidest. Senised, põhiliselt Harjumaal ja Ida-Virumaal toimunud reidid on toonud esile juba esimesi tüüpmuresid.

“Koolides on läbivalt vaja teha tööd õppekavadega. Õppekavades on palju täiendusi sisse viimata, need vajavad täpsustamist. Tuleb tunnistada, et me avastame ka kooli sisemisi dokumente, mis peaks olema eestikeelsed. Mure on ka õpetajate täiendkoolitustel osalemine, sest need õpetajad, kellel on eesti keele oskusega probleeme, osalevad vähem täiendkoolitustel,” lausus haridus- ja teadusministeeriumi eestikeelsele õppele ülemineku juht Ingar Dubolazov.

Eestikeelsele õppele üleminekut alustatakse koolides selle aasta 1. septembrist.

Üldiselt on oluline, et kõik koolijuhid oleksid võimelised suhtlema nii eesti kui vene keeles, eriti Ida-Virumaal, kus on suur venekeelne elanikkond. Haridusministeeriumi poolt keeleoskuse kontrollimine aitab tagada koolijuhtide professionaalsust ning võimaldab neil efektiivselt suhelda nii õpilaste, vanemate kui ka teiste koolidega. See samm aitab ka tugevdada eestikeelse haridussüsteemi kehtestamist kogu riigis. On oluline, et koolijuhid oleksid mitmekeelsed ning suudaksid toetada kõiki õpilasi nende haridustee vältel.

Loe rohkem:  Mitme väikekooli streiki varjutab mure enda tuleviku pärast | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga